Znáte mléčnou dietu? Vyzkoušejte ji.

Znáte mléčnou dietu? Vyzkoušejte ji.

Diet je v dnešním světě velké množství, a některé jsou skutečně velmi specificky zaměřeny. Pokud bychom měli být konkrétní, je ideálním příkladem takzvaná mléčná dieta. V principu se jedná o dietní jídelníček, který je napsaný na 8 dní, po které se konzumují výhradně výrobky, které jsou založeny na mléce. K nim by se mělo následně přidat i dostatek běžných tekutin, ideálně vody. A výsledek, který tato dieta přinese? Často se pomocí ní dá zhubnout až 6 kilogramů za 8 dní. Je to ale na druhou stranu dáno i tím, že naše tělo přijímá minimum potravy.

Jak vypadá běžný den?

Ten první je rozhodně nejtěžší, jelikož během něho pijeme pouze mléko.

Druhý den už je o něco přijatelnější, jelikož je zde Pribináček, vejce, ale také maso a zelenina.

Třetí den je velmi podobný, ale přibylo samozřejmě i mléko.

Následující dny kombinují jak mléko, tak i zeleninu, ale třeba i tvaroh nebo salám.

Důležité je dodržovat denní režim, který je založený na pěti porcích, a to ve zhruba 100 – 250 gramech jídla.

Nutno říci, že pestrost stravy je v tomto ohledu poměrně minimální, a tak se rozhodně nejedná zdravý jídelníček doporučený odborníkem.

Jde spíše o krátkodobou dietu, která je zaměřená na co největší přísun bílkovin, které mají vliv na stavbu svalové hmoty.

Existují i různé variace

Jak už to u těchto diet bývá, existují i její různé variace, které počítají buď s rozšířením až na 15 dní, tak jsou i takové, kde je přesně uvedeno, jaké ovoce a jakou zeleninu je nutné konkrétně jíst. Stejně tak jsou také benevolentnější verze, které dovolují třeba i kávu, kysané mléko, nebo termix. Ve všech případech jsou ale zapovězeny cukrovinky, popřípadě také chipsy nebo smažená jídla. Pokud v tomto ohledu máte obavu, využijte prášky omezující chuť na sladké. Ideální je ale použít také ty, které vám pomohou v rychlejším spalování. Toho ale můžete docílit také sportem.

Móda pro plnoštíhlé

LASCANA Tričko šedá

509 

Móda pro plnoštíhlé

ESPRIT Tričko černá

519 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.