Dukanová dieta. Další způsob, jak zhubnout.

Dukanová dieta. Další způsob, jak zhubnout.

Doktor Pierre Dukan je považován za poměrně vyhlášeného odborníka na výživu. A tak právě jeho dieta byla pro mnohé zajímavým setkáním s tím, jak vlastně může vypadat zdravý jídelníček sestavený odborníkem, který nám navíc může pomoci také zhubnout. A v tomto ohledu se samozřejmě našlo mnoho lidí, kteří ji vyzkoušeli, a to úspěšně. Přitom samotný princip diety rozhodně není nijak náročný a složitý, a v konečném principu vlastně stačí dodržovat předepsaný jídelníček, a kila půjdou dolů.

Zajímavostí této diety je to, že základem jídelníčku jsou hlavně potraviny s minimálním obsahem cukru, který je dle Dukana velkým problémem.

Dukanová dieta má hned několik částí

V principu se jedná o soupis pravidel, jídel a pokrmů, které mají hned několik částí.

Je jasné, že tou nejnáročnější a nejtěžší je rozhodně ta první.

A to už jenom proto, že musíme naše tělo naučit jinému režimu.

V první části je totiž vše zaměřeno hlavně na bílkoviny, a tak je samozřejmostí maso, ryby, vejce, ale také mléčné výrobky.

To vše doprovází dostatek tekutin.

Následující fáze jsou však už méně náročné.

Dieta má pomoci zhubnout dlouhodobě

Co je cílem dukanové diety, to je určitě ztráta váhy, a to nikoliv krátkodobá, ale samozřejmě trvalá. A to se vzhledem ke zkušenostem jejího tvůrce může povést. A to i díky druhé fázi, která již počítá s rovnoměrným úbytkem hmotnosti, a také posledních dvou fází, kde by se měl lidský metabolismus stabilizovat, a naše tělo by si mělo zcela zvyknout na nový příděl potravy.

A jelikož je tento dietní jídelníček oproti hladovějícím dietám něčím skutečně novým, je jasné, že na něho mnoho lidí slyší, a mnohým lidem již dokázal pomoci v cestě za vysněnou váhou. A to poměrně snadnou cestou, založenou na správném jídle.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.