Při hubnutí se zaměřte na pestrou stravu

Při hubnutí se zaměřte na pestrou stravu

Pestrá strava by pro nás měla být za všech okolností naprostou samozřejmostí. Naše tělo je totiž velmi složité, a tak ke svému fungování potřebuje skutečně celou řadu věcí, vitamínů, látek a prvků nebo různých enzymů, které právě dobrému fungování napomáhají. Pokud si nevíme rady, jak má vlastně pestrá strava vypadat, je ideální vsadit na zdravý jídelníček sestavený odborníkem. V něm je totiž bohatá kombinace všech potravin, které bychom měli jíst, aby naše tělo fungovalo správně.

Často je pestrá strava určována takzvanou výživovou pyramidou, která může být ideálním vodítkem.

Co všechno bychom měli konzumovat

Základem by rozhodně mělo být pečivo, těstoviny, ale také třeba rýže.

V tom všem totiž najdeme cukry, ale ty správné, které ke správnému životu potřebujeme, a dodávají nám tak energii na celý den.

V celozrnných variantách je poté i velmi důležitá vláknina. Tu konzumujeme obzvlášť, pokud držíme dietní jídelníček, ale pro lepší činnost střev je vhodné jí mít dostatek kdykoliv. Dále samozřejmě nesmíme zapomenout na ovoce a zeleninu.

V tomto ohledu totiž do těla dostaneme hlavně řadu vitamínů, minerálů a dalších látek, které pozitivně působí na jeho fungování, dokážou předcházet nemocem, nebo pomoci vyléčit ty stávající.

Co mléčné výrobky, maso a ryby?

I ty by samozřejmě měly být součástí každé pestré stravy. To vše hlavně proto, že součástí těchto potravin jsou nezbytné bílkoviny. Navíc jsou nezbytné při zvýšené fyzické zátěži, jelikož pomáhají v tvorbě svalové hmoty. Ryby poté dodávají nenasycené mastné kyseliny, které rozhodně taktéž pomáhají našemu tělu.

A co naopak součástí pestré stravy není?

Nezdravé smažené výrobky, nebo ty s vysokým obsahem jednoduchých cukrů. Ty je tedy třeba omezit. Určitě pomohou prášky, které eliminují případné chutě na sladké a zrychlují metabolismu, ale i naše silná vůle. A pokud už nějakou cukrovinku chceme, měli bychom vsadit třeba na velmi kvalitní čokolády nebo jiné zdravé sladkosti, které tolik nevadí.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.