Zdravý jídelníček: Pomelo

Zdravý jídelníček: Pomelo

Pomelo je ovocem, které spadá do skupiny citrusových plodů. Roste ve formě poměrně velkého plodu na stromě, odkud se sklízí a dále se nechává dozrát. Ačkoliv v minulosti bylo na našich trzích pomelo nedostupné a jenom těžko ho mohl obsahovat zdravý jídelníček, dnes je situace zcela jiná a koupíme ho v každém větším supermarketu.

Ačkoliv je to citrus, má poměrně sladkou chuť. Konzumuje se samozřejmě jenom dužina, která má bledě žlutou, až oranžovou barvu. Kromě toho, že ho můžeme jíst syrové, má svůj základ třeba i v čínské kuchyni.

Jaké prospěšné látky pomelo obsahuje?

Nejprve je vhodné říci, co téměř neobsahuje, a to jsou kalorie. Díky tomu je ideální při hubnutí.

A to také proto, že obsahuje minimum tuku. Čeho ale obsahuje poměrně dost, to je voda, nebo také draslík.

Čím ale vyniká, podobně jako další citrusové plody, to je obsah vitaminu C, který je opravdu velký. Dále obsahuje ale i proteiny, nebo draslík a železo.

Jaký minerál také nechybí, to je mangan. Vše díky tomu tvoří kombinaci, která je v několika oblastech prospěšná našemu zdraví.

Pokud chceme být konkrétní, pojďme si říci, v čem prospěje konkrétně.

Dokáže léčit celou řadu problémů

Jelikož obsahuje zmíněný vitamin C, můžeme ho využívat v době chřipek, kdy potřebujeme zlepšit celkovou obranyschopnost našeho těla. To ale není jediné pozitivum, jelikož umí také velmi dobře léčit kašel, nebo bojovat proti případným otokům. Zlepšuje ale i naše trávení, nebo bojuje proti vysokému cholesterolu, což jsou důvody, kdy ho obsahuje dietní jídelníček. I když má kalorií málo, velmi dobře nás dokáže zasytit. V rámci jeho konzumace ale můžeme také odhlenit naše dýchací cesty, ale také detoxikovat naše tělo. A to jak v rámci běžných problémů s volnými radikály, tak ve chvíli, kdy jsme intoxikováni alkoholem a máme takzvanou kocovinu.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.