Zdravý jídelníček: Rajčata

Zdravý jídelníček: Rajčata

Jenom málokterá zelenina je známá tak, jako rajčata. Nejenom, že jich jsou plné pulty obchodů, ale zároveň není problémem si je vypěstovat také doma. A to nejenom proto, že skvěle chutnají, ale také proto, že jsou prospěšné našemu tělu. Navíc umožní využití nejenom v teplé, ale i studené kuchyni a hodí se i ve chvílích hubnutí.

Mají totiž minimální kalorické hodnoty a zároveň dokážou velmi dobře odstranit škodlivé druhy tuků, které máme v našem těle, hlavně potom v naší krvi. Nejsou to ale jediná pozitiva. Řada dalších totiž souvisí i s tím, co rajčata obsahují.

Co v rajčatech najdeme?

Důležité proto, abychom věděli, jak vlastně fungují, je vědět, co konkrétně obsahují. Budeme-li v daném směru opravdu konkrétní, potom musíme začít třeba kyselinou listovou, která má v rajčatech velmi bohaté zastoupení.

Dále ale obsahují i řadu vitaminů. Za zmínku rozhodně stojí vitamin B7, ale stejně tak i vitamin A, nebo B3.

Co je samozřejmé jako v téměř každé zelenině, to je i vitamin C.

Zajímavou látkou je také takzvaný tyramin, který sice může zvyšovat množství hladiny cukru v krvi, ale rozhodně to neznamená, že by rajčata nemohl kvůli tomu obsahovat dietní jídelníček.

Jaké jsou přednosti rajčat?

Když víme, co obsahují, je třeba také dodat, co vlastně umí. V první řadě jsou prospěšné pro naši pokožku, která je mladší a zdravější. S tím souvisí ale i krása a kvalita našich nehtů, nebo vlasů. Pozitivně však působí také na naše zuby, nebo na naše srdce, které umí chránit. Dále je to samozřejmě naše imunita, proto rajčata obsahuje zdravý jídelníček, a to nejenom ve chvíli, kdy řádí chřipkové epidemie. Dalším pozitivem je vliv na nervovou soustavu našeho těla. Rajče je tak vhodné ve chvíli, kdy se cítíme podráždění, ale i ve chvíli, kdy můžeme být po psychické stránce doslova na dně. I v tomto směru pomůže již zmíněná látka tyramin.

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko tmavě zelená

499 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko ‚Bambi‘ bílá

389 

Móda pro plnoštíhlé

heine Tričko zelená

579 

Móda pro plnoštíhlé

STREET ONE Tričko offwhite

529 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko bílá

1 029 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko oranžová

369 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko mix barev

549 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

579 

Móda pro plnoštíhlé

Hailys Tričko ‚Lona‘ růže

259 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko bílá

969 

Móda pro plnoštíhlé

Tommy Jeans Tričko bílá

809 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.