Zdravý jídelníček: Kiwi

Zdravý jídelníček: Kiwi

Exotické, ale bez problémů dostupné ovoce, které se k nám jako první začalo dovážet z Číny. Pokud bychom si měli toto ovoce jasně charakterizovat, potom je podobné slepičímu vejci a to, co se konzumuje, je samozřejmě výhradně jeho dužina. Ovoce roste na stromech a zajímavostí je, že takových plodů může mít jeden jediný strom až 200 kilogramů.

Důvody konzumace samozřejmě mohou být různé. Kromě toho, že kiwi obsahuje zdravý jídelníček je zároveň ovocem, které velmi dobře a zajímavě chutná.

Co kiwi obsahuje?

Chuť ale rozhodně není to jediné, co na něm zaujme. Pokud je jedno hlavní pozitivum spojené s jeho obsahem, je to zcela určitě vitamin C.

Právě kiwi se tak může řadit mezi ovoce, které ho má skutečně největší množství. To ale není to jediné, čím nás může v tomto směru zaujmout.

Obsahuje mimo jiné také hořčík, nebo také draslík. I ten je vhodné porovnat, jelikož jeho množství je podobné jako u banánu.

Dále už to je pouze vitamín E, ale také bílkoviny, což vede k tomu, že kiwi obsahuje i každý správný dietní jídelníček. Bílkoviny jsou totiž nezbytné k růstu našeho svalstva a tak při hubnutí rozhodně přijdou maximálně vhod.

V čem našemu tělu prospívá?

Rozhodně to nejsou jenom pozitivní účinky na hubnutí, proč bychom měli kiwi konzumovat. Dalším pozitivem je totiž vliv na naši látkovou výměnu, ale i na to, že ovoce výrazně zpevňuje naše cévy a žíly. Díky vitaminu C ale dokáže také velmi dobře chránit naše tělo před nemocemi a tedy podporovat jeho imunitu. Mimo to je však i velmi dobrým antioxidantem, který tělo vyčistí od všech škodlivin. Pozitivem výše uvedených látek je i to, že prospívá našim zubům – zvláště při parodontóze. Je to také oblíbené ovoce u sportovců, jelikož dokáže velmi dobře pomoci při jakýchkoliv problémech spojených s namožením. Stejně tak může pomoci i při podvrtnutém kotníku.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.