Zdravý jídelníček: Jahody

Zdravý jídelníček: Jahody

Pokud je ovoce, které můžeme nejenom koupit, ale také poměrně snadno vypěstovat, jsou to zcela určitě jahody. Ty však nejsou jenom chutným ovocem, který má v sobě zakomponovaný každý zdravý jídelníček. Jsou také sladkou pochoutkou, která dokáže výrazně zlepšit fungování našeho těla, a to i díky tomu, že jahody lze konzumovat v celé řadě variant.

Pokud však chceme získat nejvíce vitamínů a dalších látek, je ideální konzumace za syrového stavu, ihned po sklizení.

Jaké vitamíny a další látky jahody obsahují?

Pokud začneme vitamíny, je rozhodně třeba zmínit to, že jsou bohatým zdrojem vitaminu C.

Ten však není to jediné, čím se mohou pyšnit, jelikož bohatě zastoupeny jsou i tři další skupiny, a to vitaminy A, B a E.

Vše doplňují také organické kyseliny, především potom jablečná, citronová či chininová. Ty dokážou dobře čistit naše tělo, což je ideální volba ve chvíli, kdy chceme nastartovat naše hubnutí.

Obsahují však i spoustu minerálů, z nichž nejvíce je v jahodách zastoupený draslík, zinek, ale také vápník.

To hlavní, co nám však jahody také dají, to je dostatek vody, jelikož ta tvoří téměř 90 procent jejich objemu.

Pozitiva spojená s fungováním našeho těla

Protože řada zmíněných látek jsou velmi dobrými antioxidanty, znamená to, že dokážou dobře vyčistit naše tělo od volných radikálů i těžkých kovů. Dále ale podpoří imunitu našeho těla, jelikož obsahují onen zmíněný vitamin C. Prospěšné jsou ale také ve chvíli, kdy chceme podpořit růst a pevnost našich vlasů, nebo pokud toužíme mít pružnou, zdravou a mladistvou pokožku. Tím ale pozitiva spojená s jahodami nekončí, a tak kromě toho, že je obsahuje i dietní jídelníček je obsahuje i jídelníček těch lidí, kteří hledají zajímavé přírodní afrodisiakum. Tím totiž jahody také jsou. Dokážou ale také bojovat proti vzniku močových nebo žlučových kamenů a předcházejí nemocem, které jsou spojeny s naším srdcem.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.