Zdravý jídelníček: Broskve a meruňky

Zdravý jídelníček: Broskve a meruňky

Konzumace ovoce je doporučována nejenom mnoha odborníky. A to samozřejmě různých druhů, mezi které dnes patří i broskve a meruňky. Ty jsou ovocem oblíbeným mimo jiné i proto, že je poměrně hojně dostupné, levné, ale má i pozitivní účinky jak na naše tělo, tak i na hubnutí. Podívejme se tedy, co všechno obsahují a jak moc mohou být pro naše těla prospěšné.

Ideální pro naši pokožku

Čím je toto ovoce nejvíce prospěšné, to jsou určitě vitamíny, které mají vliv nejenom na naše zdraví jako takové, ale mají také vliv na zdraví naší pokožky.

Díky pravidelné konzumaci tak může vypadat velmi svěže a bude mít také mladý vzhled. A to nejenom pokud broskve nebo meruňky budeme konzumovat, ale také pokud z nich vytvoříme kaši, kterou na naši pokožku naneseme.

Vhodné jak broskve, tak i meruňky konzumovat také v období léta.

Obsahují totiž beta karoten, který nejenom dokáže naši pokožku chránit, ale samozřejmě pozitivně působí i při samotném opalování.

I to je důvod, proč toto ovoce z jídelníčku rozhodně nevynechávat.

Více cukru, ale také pektinu

Ačkoliv je toto ovoce sladší, rozhodně to neznamená, že by ho nemohl obsahovat dietní jídelníček. Obsahuje totiž prospěšnou látku, která se nazývá jako pektin. Ta je totiž velmi dobrým pomocníkem právě ve chvíli, kdy chceme redukovat naši váhy. Mimo to má ale další pozitiva spojená s naším zdravím, která nám pomohou třeba redukovat vysokou hladinu cholesterolu. Ideální je samozřejmě konzumovat toto ovoce v syrovém stavu, jelikož jedině tak si uchová všechny prospěšné látky. Je možné vsadit i na kompotované varianty, ale zde je třeba podotknout, že pokud chceme dodržovat zdravý jídelníček, je třeba vyhnout se cukru, který do zavařenin přidáme.

Pokud si ho přece jenom nemůžeme odpustit, vsaďte raději na alternativy, jakými je stévie, která je přírodním, nekalorickým a velmi dobrým sladidlem.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.