Vláknina při hubnutí. Myslíte na ni?

Vláknina-je-při-hubnutí-důležitá-celozrný-jídelníček-recepty

Nejčastěji se s vlákninou setkáváme v době, kdy držíme dietu. A právě dietní jídelníček by měl řadu jídel, které vlákninu obsahují, samozřejmě mít ve svém základu. A to hned z mnoha důvodů, jelikož se jedná o látku, kterou naše tělo rozhodně potřebuje k bezproblémovému chodu. Pojďme se podívat na to, kde ji najdeme nejčastěji, a v čem nám vlastně může být prospěšná.

A to nejenom ve chvíli, kdy držíme dietu, ale kdykoliv, kdy chceme, aby naše tělo skutečně fungovalo dobře, a teda přesně tak, jak fungovat má.

Nejvíce v luštěninách a různých semenech

Pokud bychom se na vlákninu podívali z hlediska toho, jaké potraviny ji obsahují nejvíce, potom je na samotném vrcholu žebříčku hrách, fazole, ale také různé boby.

Zkrátka luštěniny jako takové. Hned za nimi jsou ale i různá semena, jako třeba semena lnu nebo chia.

Výjimkou nejsou ale ani různé ořechy. To vše samozřejmě můžeme konzumovat kdykoliv, a dodáme tak tělu vše, co potřebuje.

Stejně tak, pokud zvolíme jablka, banány, mrkev, brokolici, nebo i brambory. Všude tam se totiž potřebná vláknina nachází.

A tak každý správný a zdravý jídelníček vždy obsahuje dané produkty, a to ideálně na každý den. A proč? To se nyní dozvíme.

V čem je vláknina pro naše tělo prospěšná?

Tím hlavním, proč bychom ji měli konzumovat, je takzvané vyčištění našeho těla, a tedy i vyčištění střev. To je ideální jak v případě, kdy se zaměřujeme na lepší trávení našeho těla, tak je ideální i k tomu, jak předcházet různým nemocem. Nejčastěji se potom jedná o problémy tlustého střeva, rakovinu nevyjímaje. Kromě toho ale vláknina umí i to, co četné prášky na podporu a urychlení hubnutí. Tím kouzlem je, že dokáže navodit pocit sytosti, a tím je vhodná právě při oné dietě, kdy musíme držet stanovený denní režim, a vyhýbat se nezdravým potravinám. A kolik jí máme konzumovat? Obecně se pohledy liší, ale onen průměr je mezi 12 – 35 gramy denně.

Móda pro plnoštíhlé

JDY Tričko šedá

229 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko jedle

389 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

389 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

289 

Móda pro plnoštíhlé

SELECTED FEMME Tričko bílá

459 

Móda pro plnoštíhlé

Cotton On Tričko bílá

509 

Móda pro plnoštíhlé

Noppies Tričko červená

929 

Móda pro plnoštíhlé

ESPRIT Tričko světle růžová

369 

Móda pro plnoštíhlé

GANT Tričko tmavě modrá

1 629 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.