Několik mýtů o hubnutí. Nevěřte všemu, co čtete.

Boříme-mýty-o-hubnutí-dieta-posilování-jídelníček-aerobní-cvičení

Hubnutí je proces, který si jistě vyzkoušel téměř každý z nás. A zatímco ti, kteří šli správnou cestou, již mají svou vysněnou váhu, ti ostatní stále nemohou a nemohou zhubnout. Pravděpodobně proto, že narazili na některý mýtus o tom, jak nejrychleji zhubnout. Jedním z těch hlavních je určitě to, že bychom téměř neměli jíst. Ten bývá nejrozšířenějším, a je na něm také postavena celá řada diet, které pouze poškodí náš metabolismus, a jsou ideální cestou k JoJo efektu.

Stejně tak špatná je ale cesta pouze určitých potravin.

I to je považováno za jeden z velkých mýtů, jelikož tělo potřebuje mnoho živin a minerálů, a jednotvárnou stravou požadované váhy nikdy nedocílíte.

Cvičení může být jakékoliv

Další oblíbená poučka se jistě týká cvičení. Zde je rozšířeno hlavně to, že se musí dřít dlouhé hodiny, a to nejlépe v posilovně.

I tento mýtus však má dvě velké chyby. V první řadě je důležitější pravidelnost, než jednou týdně několikahodinový zápřah.

Druhým aspektem je to, že posilovna sice pomůže ke spalování tuků, ale primárně budujeme svalstvo, a tak pokud sport, tak raději nějaký aerobní.

Třeba plavání, běh, nebo kolo. S aktivitou jako takovou jistě souvisí i mýtus o tom, že prášky zrychlení metabolismu jsou k ničemu.

Naopak pokud se zaměříme na ty správné, které při zvýšené fyzické aktivitě podpoří náš metabolismus a spalování, rozhodně nám vše může jít mnohem lépe a samozřejmě také mnohem rychleji, než jsme si sami mysleli.

Je třeba počítat kalorie, a snažit se jíst méně

V dalším mýtu bychom se měli opět dotknout jídla. Mnozí při své dietě počítají každou kalorii, což není vždy nutná cesta. Je samozřejmě jasné, že se musejí vyloučit nezdravá a tučná jídla, ale správně navržený jídelníček počítá i s těmi, které mohou být na první pohled kaloričtější. A to proto, aby naše tělo mělo potřebnou energii – třeba na sport.

Móda pro plnoštíhlé

MINE TO FIVE Tričko bílá

779 

Móda pro plnoštíhlé

s.Oliver Tričko krémová

679 

Móda pro plnoštíhlé

mbym Tričko černá

909 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Carmakoma Tričko černá

519 

Móda pro plnoštíhlé

TOM TAILOR Tričko bílá

439 

Móda pro plnoštíhlé

Lauren Ralph Lauren Tričko modrá

1 179 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.