Několik mýtů o hubnutí. Nevěřte všemu, co čtete.

Boříme-mýty-o-hubnutí-dieta-posilování-jídelníček-aerobní-cvičení

Hubnutí je proces, který si jistě vyzkoušel téměř každý z nás. A zatímco ti, kteří šli správnou cestou, již mají svou vysněnou váhu, ti ostatní stále nemohou a nemohou zhubnout. Pravděpodobně proto, že narazili na některý mýtus o tom, jak nejrychleji zhubnout. Jedním z těch hlavních je určitě to, že bychom téměř neměli jíst. Ten bývá nejrozšířenějším, a je na něm také postavena celá řada diet, které pouze poškodí náš metabolismus, a jsou ideální cestou k JoJo efektu.

Stejně tak špatná je ale cesta pouze určitých potravin.

I to je považováno za jeden z velkých mýtů, jelikož tělo potřebuje mnoho živin a minerálů, a jednotvárnou stravou požadované váhy nikdy nedocílíte.

Cvičení může být jakékoliv

Další oblíbená poučka se jistě týká cvičení. Zde je rozšířeno hlavně to, že se musí dřít dlouhé hodiny, a to nejlépe v posilovně.

I tento mýtus však má dvě velké chyby. V první řadě je důležitější pravidelnost, než jednou týdně několikahodinový zápřah.

Druhým aspektem je to, že posilovna sice pomůže ke spalování tuků, ale primárně budujeme svalstvo, a tak pokud sport, tak raději nějaký aerobní.

Třeba plavání, běh, nebo kolo. S aktivitou jako takovou jistě souvisí i mýtus o tom, že prášky zrychlení metabolismu jsou k ničemu.

Naopak pokud se zaměříme na ty správné, které při zvýšené fyzické aktivitě podpoří náš metabolismus a spalování, rozhodně nám vše může jít mnohem lépe a samozřejmě také mnohem rychleji, než jsme si sami mysleli.

Je třeba počítat kalorie, a snažit se jíst méně

V dalším mýtu bychom se měli opět dotknout jídla. Mnozí při své dietě počítají každou kalorii, což není vždy nutná cesta. Je samozřejmě jasné, že se musejí vyloučit nezdravá a tučná jídla, ale správně navržený jídelníček počítá i s těmi, které mohou být na první pohled kaloričtější. A to proto, aby naše tělo mělo potřebnou energii – třeba na sport.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.