Víte, co jíst před návštěvou fitka? Poradíme vám.

Víte, co jíst před návštěvou fitka? Poradíme vám.

Součástí různých redukčních diet, ale také zdravého životního stylu by měla být i dostatečná a správná strava. Naprostým základem je potom zdravý jídelníček nejlépe sestavený odborníkem, který obsahuje vše, co potřebuje také naše samotné tělo. V souvislosti s tím, a se sportovní aktivitou je třeba říci, že ne každé jídlo můžeme před tréninkem jíst.

Obecně bychom měli dbát na to, aby nebylo nijak těžké, a to hlavně z toho důvodu, aby tělo nemuselo vydávat mnoho energie na trávení, a naopak aby dávalo více energie právě do samotné fyzické aktivity, tedy do tréninku.

Co je nejlepší jíst?

Z hlediska té nejlepší volby je rozhodně dobrá stravitelnost. Je tak třeba vynechat jídla, která obsahují vlákninu nebo bílkoviny.

Obojí je sice pro naše tělo nezbytné, a dietní jídelníček tyto pokrmy obsahuje, ale před tréninkem je vynechejme.

A to proto, že mají delší stravitelnost. Ideální volbou je tak třeba menší porce kuřecího masa, netučná ryba, nebo mléčný výrobek.

Ideálně v podobě sýru nebo jogurtu. Stejně tak ale pomůže také proteinový nápoj. Chceme-li navíc podat opravdu dobrý výkon, potom nesmíme zapomínat ani na sacharidy, nebo polysacharidy.

I ty budou mít na správný trénink ideální vliv. V tomto případě můžeme sáhnout po pečivu, nebo třeba také po cereáliích.

Kdy jídlo konzumovat?

Kromě toho, jaké jídlo zvolit, je třeba vědět také to, kdy ho vlastně nejlépe konzumovat. V tomto směru je nejlepší možností jíst zhruba 45 – 60 minut po tréninku. Záleží ale i na konkrétním jídle, jelikož někdy to jsou i 2 hodiny. Jedině tak bude váš trénink vždy ten správný, a vy dosáhnete požadovaných výsledků. A pokud je jedním z nich i redukce váhy, zkusit můžete třeba i prášky na hubnutí, které nastartují váš metabolismus, a tělo tak bude právě z tuků brát většinu potřebné energie a tuky tak budou rychleji mizet.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.