Sacharidová dieta

Sacharidová dieta

Sacharidy jsou nedílnou součástí naší stravy. Až na některé výjimky můžeme říci, že se nacházejí ve většině potravin, stejně jako ve většině jídel. I když někteří říkají, že pro dietu nejsou vhodné, nemusí to být zase až tak úplně pravda. Existuje totiž i sacharidová dieta, která je zajímavou ukázkou toho, že i tyto složité cukry lze využít k hubnutí.

A to poměrně efektivnímu, jelikož sacharidová dieta nám může pomoci zdravě a přirozeně zhubnout třeba i 2 kilogramy za jeden týden. Obvykle ji držíme po dobu tří týdnů, což už přinese poměrně zajímavý úbytek. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, je možné, že jste se setkali s její alternativou, která nese označení sacharidové vlny.

Co je třeba konzumovat?

Základní charakteristiku diety již známe tak je třeba podívat se na to, co jíst. I když mluvíme o sacharidech, je stále třeba omezit příjem sladkostí. V nich jsou totiž jenom cukry jednoduché. Sacharidy jsou cukry složitějšími, které najdeme třeba v těstovinách, rýži, stejně jako třeba v bramborách nebo celozrnném pečivu. Základ tedy máme jasně daný. Dále sacharidová dieta vyžaduje dostatečný počet bílkovin, který jsou také nezbytné. Ty získáte třeba z kuřecího masa, nízkotučných mléčných výrobků, stejně jako to mohou být například i oblíbené vaječné bílky.

Pravidelný jídelníček je základ

Co se sacharidovou dietou také souvisí, to je nutnost pravidelného jídelníčku. Ideálních je 5 porcí denně, které samozřejmě obsahují kombinaci jak jídel s bílkovinným základem, tak i jídel, u kterých je základ spojený právě se složitými cukry. Důležité je také dodržovat pitný režim, kdy je třeba během dne vypít alespoň 2 litry nejlépe čisté vody.

Základem je také pohyb, pomocí kterého již sacharidy zrychlený organismus ještě více aktivujete, což povede k mnohem rychlejšímu spalování vašich tukových zásob. Vhodné je pro tyto účely i cvičení doma, díky kterému bude dieta mnohem efektivnější. Konzumované bílkoviny následně umožní růst i vašemu svalstvu, který tak postupně tukové zásoby snadno nahradí.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.