Rawfood – co je to?

Rawfood - co je to?

Hit posledních let. Tak by se dal nazvat životní styl spojený s přípravou jídla, který je nazývaný jako rawfood. Jak už dokládá sám název, celý filozofie vychází z toho, že se snažíme potraviny konzumovat ve své přírodní podobě, tedy ve svém syrovém stavu. Díky tomu nám raw food primárně umožní získat z daných pokrmů co možná nejvíce živin a pro tělo prospěšných látek. Ty se totiž mohou třeba v rámci procesu tepelné úpravy ztratit. Takto máme jistotu, že samozřejmě zůstanou po celou dobu zachovány.

Jak může být rawfood připravováno?

Dobré je vědět také to, jakými způsoby může být tento typ jídla připravován. V tomto směru je drobná tepelná úprava dovolena, ale teploty nesmí přesáhnout 42 stupňů Celsia. Pokud budou vyšší, již se o raw food nejedná. K dispozici jsou ale i další zajímavé formy přípravy jídla. K nejčastějším patří hlavně různé mixování, což se týká hlavně konkrétních polévek. Zapomínat ale nesmíme ani na klíčení, stejně jako na postupné vysušování. Jak je vidět, dané postupy absolutně nerespektují základy tradiční tuzemské kuchyně a raw food tak přichází s něčím zcela jiným.

Jíst lze téměř vše

Jelikož daný styl jídel vychází z vegetariánství, je více než jasné, že se v něm nesetkáme s produkty z masa, mnohdy ani produkty, které mají svůj základ v živočišných produktech. Přesto může rawfood obsahovat celou řadu zajímavých jídel, kde nechybí například různé zeleninové a jiné polévky, saláty, ale i zeleninové alternativy k burgerům. Mohou to být i sladké dezerty, stejně jako třeba sýry a celá řada dalších věcí. Cílem jejich konzumace je hlavně dodání potřebných vitamínů, živina přírodních látek, stejně jako může být cílem i vyčištění lidského těla. Díky tomu se tak můžeme cítit zdravěji, budeme mnohem odolnější vůči různým nemocem, stejně jako může být raw strava cestou k úbytku váhy.

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko černá

449 

Móda pro plnoštíhlé

G-Star RAW Tričko černá

649 

Móda pro plnoštíhlé

MINE TO FIVE Tričko bílá

779 

Móda pro plnoštíhlé

s.Oliver Tričko krémová

679 

Móda pro plnoštíhlé

mbym Tričko černá

909 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Carmakoma Tričko černá

519 

Móda pro plnoštíhlé

TOM TAILOR Tričko bílá

439 

Móda pro plnoštíhlé

Lauren Ralph Lauren Tričko modrá

1 179 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.