Čistá voda s citronem

Čistá voda s citronem

Nejenom v době horka, ale doslova kdykoliv bychom měli dbát na dodržování pitného režimu. Jedině tak budeme moci zajistit bezproblémové fungování našeho organismu. Co není doporučováno, to jsou různé sladké limonády a nápoje. Co naopak pomůže, to je něco tak jednoduchého, jako je voda s citronem. V první řadě lze říci, že se jedná o velmi osvěžující nápoj, který je vhodný pro každého, kdo potřebuje hydratovat své tělo a zároveň ho nechce nijak zvlášť zatěžovat. Výhodou je nejenom to, že nás může osvěžit, ale i díky citronu si můžeme být jisti tím, že tento nápoj bude mít i velmi dobrou přírodní chuť. I to je jedna z klíčových výhod, se kterými přicházíme.

Jaký má voda s citronem recept?

Už samotný název tohoto nápoje v sobě skrývá všechny ingredience, které budou potřeba. Připravte si tedy nejenom vodu, ale připravte si samozřejmě také citron. Ideální je citrony rozpůlit na polovinu a následně z nich vymačkat co nejvíce šťávy. Tu následně nalijte do džbánku a zalijte pitnou vodou z kohoutku. Tím je citronáda hotova. Pro nazdobení se hodí také nakrájet několik koleček citronu, které do vody hodíte. Zde pozor na to, aby měly chemicky neošetřenou kůru. Jedině tak bude voda s citronem nejenom chutná, ale i zdravá. Následně stačí pár kostek ledu a můžete konzumovat.

V čem je citronáda užitečná?

Daný nápoj rozhodně nepřijde vhod jenom tím, že může osvěžit a dodá vám potřebné tekutiny. Stejně tak vás potěší třeba i tím, že je velmi zdravý. Pokud dodržíte klasickou kombinaci, kdy na 0,5 – 1 lit vody použijete jeden citron, můžete si být jisti tím, že vašemu tělu dodáte prospěšné látky, jako je vápník, draslík, stejně jako fosfor nebo železo. Dále ale citrony obsahují vitamin A, vitamin B, stejně jako tolik potřebný vitamin C. Pozitivem na závěr je i to, že nápoj nemá téměř žádné kalorie a tak se hodí i při dietách.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.