Cvičení doma na zpevnění břicha

Cvičení doma na zpevnění břicha

Když se rozhodneme cvičit doma, měli bychom mít několik jasně daných a určitých cílů. Těmi je například to, že zhubneme, nebo že posílíme určitou část našeho těla. A přesně takové může být dnes tolik oblíbené a vyhledávané cvičení doma na zpevnění břicha. Pokud také nejste spokojeni se svou postavou a hledáte možnosti toho, jak na to, přinášíme vám několik tipů, jak byste měli správně cvičit. V první řadě rozhodně nezapomínejte na pravidelnost. V tomto ohledu platí více než kdy jindy, že je třeba cvičit alespoň třikrát týdně, minimálně 30 minut denně.

Jaké cviky jsou vhodné?

Jak je to s intenzitou a pravidelností, to již víme. Nyní se podívejme také na to, jaké cviky jsou pro vaše břicho to pravé. Pokud hledáte cvičení doma na zpevnění břicha, pamatujte primárně na to, že je ideální začít cviky nejjednoduššími. Nejedná se samozřejmě o nic jiného, než oblíbené sedy-lehy, popřípadě stejně jednoduché sklapovačky. Ty jsou určitě základem, se kterým nic nezkazíte. Pozor ale na správnou polohu těla, abyste si při nich nijak výrazně neponičili vaše záda. Dále nezapomínejte také na rotace vašeho trupu, jelikož díky tomu budete aktivně zapojovat všechny svaly, které v oblasti břicha jsou. Je to jak to přímé svalstvo, tak i svalstvo šikmé. I to je třeba procvičovat.

Důležité je také správně dýchat

I když u jiných typů cvičení mnoho lidí dýchání podceňuje, cvičení doma na zpevnění břicha vyžaduje, aby bylo dýchání skutečně takové, jaké má být. Jaký je k tomu ten hlavní důvod? Samozřejmě se jedná o to, že díky správnému dýchání máme jistoty spojené s tím, že bude cvičení efektivní. Jedině tak bude docházet k aktivaci svalů v plném rozsahu. Nádech by tedy měl probíhat při prodlužování svalstva, zatímco samotný výdech ve chvíli, kdy se naše svalstvo smršťuje. Takto budou všechny prováděné cviky opravdu maximálně efektivní.

Móda pro plnoštíhlé

Cartoon Tričko béžová

699 

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko pastelově červená

639 

Móda pro plnoštíhlé

OVS Tričko černá

409 

Móda pro plnoštíhlé

Cotton On Curve Tričko bílá

309 

Móda pro plnoštíhlé

CECIL Tričko korálová

459 

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko antracitová

639 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko černá

969 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.