Masáže

Masáže

Masáže jsou v dnešní době vyhledávanou cestou, jak lidé mohou ulevit svému tělu. A to po fyzické, stejně jako třeba po psychické stránce. Masáže by měl vždy vykonávat kvalifikovaný člověk, který má potřebné kurzy, stejně jako znalosti a schopnosti. Různých typů masáží je dnes více než dost. Podívejme se společně na ty nejznámější a nejoblíbenější.

Ájurvédská masáž

Úkolem této masáže je dodat tělu novou životní sílu, stejně jako novou energii. Jejím úkolem je nejenom uvolnit tělo, ale také z něho odstranit různé toxiny a jiné škodlivé látky. Princip této masáže pochází z Indie, kde je velmi oblíbená. Ájurvédská masáž je velkým hitem i u nás, a to hlavně v posledních několika letech.

Aromaterapeutická masáž

I tato masáž má za cíl lidské tělo především uvolnit a dodat mu co možná nejlepší pohodu. Unikátem této masážní techniky je kromě zkušeností i to, že je využívána celá řada různých esenciálních olejů, které mají různé vůně, a tím pomohou navodit celkový pocit pohody. Je doporučována každému, kde se chce dokonale uvolnit nejenom po fyzické, ale také po psychické stránce.

Breussova masáž

Jedna z masáží, která je přímo určená především na oblast zad. Jejím primárním úkolem je vyřešit tělesné blokády, a to v oblasti meziobratlových plotének. Jejím unikátem je to, že dokáže pomoci opět jak po fyzické stránce, tak se jí přičítá také celková účinnost i v souvislosti s emocionálními, stejně jako energetickými blokádami. Součástí této masáže je také použití různých olejů. Nejčastěji je využíván olej třezalkový, který přispívá k regeneraci.

Čokoládová masáž

Jedna z velmi oblíbených relaxačních procedur, které dnes existují. Čokoládová masáž je unikátní v tom, že je při ní používáno skutečné čokolády, která se roztírá po těle. Tím dochází nejenom k relaxaci těla, ale dochází také k tomu, že jsou z těla vylučovány toxiny, stejně jako mohou být eliminovány různé nedokonalosti spojené s pokožkou. I tím je tento postup unikátní a oblíbený. Pokud jde o uvolnění fyzické, k němu tento typ masáže určený přímo není.

Havajská masáž lomi lomi

Původ vzniku této masážní techniky je známý už s ohledem na samotný název. Jedná se o jednu z masážních metod, které dokáže výrazně eliminovat hlavně různé fyzické druhy bolestí. Specifikem je to, že se při ní nepoužívají jenom dlaně a prsty, jako u řady jiných metod. Havajská masáž lomi lomi je specifická tím, že jsou používány i předloktí, stejně jako lokty, nebo také kolena.

Klasická masáž

To nejběžnější jsme si nechali na závěr. Je to klasická masáž, která je jednou z nejvyužívanějších technik. Je spojena hlavně se zádovým svalstvem, které pomáhá uvolňovat, díky čemuž dokáže aktivně odstraňovat nejenom případné bolesti, ale je ideální volbou také v případě, kdy je třeba zlepšit fungování pohybového aparátu, nebo je třeba odbourat jakýkoliv stres.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.