Běhání do schodů je ideální na hubnutí

Běhání do schodů je ideální na hubnutí

Mnoho lidí touží hubnout. Osvědčený recept je nejenom změna jídelníčku, ale také pohyb. Důležité je říci, že ne všechny druhy a typy pohybů jsou ideální. Důležité je vědět, že by to měl být pohyb označovaný jako aerobní. A to této skupiny se může řadit i běh. Ten lze vykonávat v podstatě kdykoliv. Hitem poslední doby je určitě i běhání do schodů na hubnutí. Jak moc je efektivní, jaké má výhody a nevýhody, a stojí za to ho vůbec vyzkoušet? Podívejme se.

Proč je běhání do schodů na hubnutí ideální volbou?

Důvodem je to, že běh jako takový je rozhodně ideální aerobní aktivitou, během které stoupne lidskému tělu tepová frekvence a tak začne mnohem efektivněji spalovat tukové zásoby. Kdo chce zhubnout, pro toho je běh ideální volbou. Když se podíváme na běhání do schodů, je třeba říci, že se jedná pouze o jednu odnož běhu. Důležité je hlavně myslet na dostatečnou tepovou frekvenci, která by měla být zhruba na 75 procentech vašeho maxima. Pokud toto dodržíte, je běhání do schodů na hubnutí ideální volbou, která přirozeně pomůže spálit tukové zásoby.

Jaké jsou výhody oproti klasickému běhu?

Pokud vás zajímá i to, jaké jsou výhody běhání do schodů na hubnutí, oproti klasickému běhu, je třeba říci, že je to hlavně proto, že při běhu do schodů více zapojujete určité partie vašeho těla. Při klasickém běhu standardně zapojujete celé tělo, a to jeho horní, ale i dolní část. Nadneseně se dá říci, že celkem rovnocenně. Pokud ale běžíte do schodů, je třeba zvedat více nohy a daný pohyb je lehce odlišný. Díky tomu se mnohem více namáhají oblasti stehen a také oblast hýždí. To znamená, že takový běh nejenom pomůže s komplexním spalováním tuků. Je ideální i v případě, kdy je nutné zaměřit se právě na tyto dvě partie. A to nejenom tak, že se z nich spálí tuku o mnoho více, ale i tak, že budou posilovány a tím i tvarovány.

Má běhání do schodů na hubnutí nějaká úskalí?

Obecně se dá říci, že v podstatě nemá. Není třeba jakýchkoliv složitých pomůcek a věcí, protože stačí pohodlné oblečení a kvalitní obuv. Dále je třeba říci, že tempo je dobré volit s ohledem na fyzickou kondici, ale i délku tréninku. Jediným problémem může být to, že ne vždy a všude jsou dostupné dostatečně dlouhé schody, na kterých se běh nestane příliš jednotvárným a nudným. Ideální jsou v tomto směru různé stadiony, ale o schodiště v terasovitých městech a místech.

Intenzitu tréninku lze měnit

Výhodou je také to, že běhání do schodů na hubnutí může přinášet celou řadu různých možností, jak měnit charakter a intenzitu tréninku. Je dobré začít klasickou svižnější chůzí, poté pokračovat během a následně není problémem schody vybíhat takzvaně po dvou, což donutí nohy udělat i větší pohyb. Efektivní metodou je i pohyb připomínající bruslení, kdy schody nevybíháte přímo rovně, ale nohy jdou na obou stranách do boku, zleva doprava. Dále už stačí jenom tento trénink absolvovat několikrát do týdne a je jasné, že daný výsledek se celkem rychle dostaví.

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko černá

719 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko bílá

969 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko bílá

1 229 

Móda pro plnoštíhlé

s.Oliver Tričko khaki

459 

Móda pro plnoštíhlé

EDC BY ESPRIT Tričko bílá

359 

Móda pro plnoštíhlé

River Island Tričko černá

589 

Móda pro plnoštíhlé

SET Tričko bílá

719 

Móda pro plnoštíhlé

TOM TAILOR DENIM Tričko černá

699 

Móda pro plnoštíhlé

ICHI Tričko černá / bílá

649 

Móda pro plnoštíhlé

Zizzi Tričko černá

379 

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko šedá

699 

Móda pro plnoštíhlé

PARI Tričko růžová

809 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko antracitová

459 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.