Lískové ořechy

Lískové ořechy

Tento druh ořechů rozhodně není třeba nijak zvlášť představovat. Jedná se o oblíbenou pochutinu, stejně jako může jít také o velmi vyhledávanou přísadu do celé řady různých jídel. Charakteristika tohoto plodu je poměrně jasná. Roste na vyšších keřích, které jsou nazývané jako líska.

Samotné lískové ořechy zde rostou v pevných slupkách, které je třeba nejprve rozlousknout. Teprve to, co se nachází přímo uvnitř dané slupky je tím lískovým ořechem, který je možné již bez jakýchkoliv obav konzumovat. Jelikož neobsahují žádné nežádoucí látky, může je jíst skutečně kdokoliv.

Co lískové ořechy obsahují?

Jak vypadají a kde rostou, jíž víme. Konzumovat je můžeme nejenom proto, že nám chutnají. Konzumovat je můžeme také proto, že jsou z hlediska obsahu velmi bohaté na celou řadu pro tělo prospěšných látek. Pokud se na několik z nich podíváme konkrétně, máme jistotu v tom, že lískový ořech nabídne třeba velké množství zdravých tuků, stejně jako to jsou proteiny, ale také významné vitaminy B1 a B6. Dále to je také několik minerálních látek, jako je fosfor, hořčík, ale také velmi důležitý vápník.

Co je určitě zajímavé, to je fakt, že na rozdíl od téměř všech různých jiných plodů neobsahují žádný vitamin C. To ale nemusí být na škodu, jelikož umí pomáhat našemu tělu více než dobře.

V čem jsou prospěšné a co umí?

Jaké látky obsahují, už víme. Ty jsou poté ideální cestou k tomu, jak prospět našemu tělu. V první řadě to mohou být problémy s žilním systémem. Lískové ořechy umí bojovat jak proti křečovým žilám, tak i proto hemoroidům. Dále je to také oblast pozitivní regenerace nejenom na spojené s naší pletí, ale i s naší psychikou. I nato je tento druh ořechů dobrý. Pomáhají také na léčbu neuróz a podporují činnost mozku. Nesmíme ale zapomenout ani na to, že umí velmi dobře prospět také v případě stresu.

/deti,/deti/divky,/deti/divky/deti-92-140,/deti/divky/deti-92-140/sport,/deti/divky/deti-92-140/sport/sportovni-boty,/deti/divky/deti-92-140/boty,/deti/divky/deti-92-140/boty/sportovni-boty

Reebok Sport Sportovní boty ‚Flexagon Energy 3‘ námořnická modř / pink / bílá

1 129 

/deti,/deti/chlapci,/deti/chlapci/deti-92-140,/deti/chlapci/deti-92-140/sport,/deti/chlapci/deti-92-140/sport/sportovni-boty,/deti/chlapci/deti-92-140/boty

Reebok Sport Sportovní boty ‚Durable XT‘ černá / bílá

999 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.