Pomerančové džusy jsou zdravé, ale dávejte pozor na obsah cukru

Pomerančové džusy jsou zdravé, ale dávejte pozor na obsah cukru

Existují desítky nápojů, které jsou doporučovány k pití. Jedny z těch nejkvalitnějších jsou samozřejmě džusy, konkrétně potom pomerančový džus. V tomto směru může být skvělým zdrojem vitamínů, může být také dokonalým osvěžujícím nápojem, ale může ho obsahovat také dietní jídelníček.

Díky džusu totiž dodáme našemu tělu jak potřebné vitamíny, tak se samozřejmě zaměříme i na to, že můžeme tělo v prvních fázích diety dobře detoxikovat.

Pomeranče totiž obsahují vitamin C, a to v množství 200 mg na 100 gramů.

A jak známo, právě vitamin C je velmi účinným antioxidantem vhodným i pro naše tělo.

Používejte jenom prvotřídní pomeranče

Důležitá je samozřejmě také kvalita samotných pomerančů, které v tomto směru používáme. Určitě je dobré zaměřit se na to, abychom z nich za všech okolností dostali maximum.

Pomoci nám v tom může jak odšťavňovač na elektřinu, tak zjednodušený ruční model, kdy je třeba i dostatek síly.

Pamatujte také na to, že když chcete, aby se jednalo o kvalitní džus, rozhodně do něho nepřidávejte cukr, nebo další pro zdraví nevhodné příměsi.

Naopak ale může být skvělým základem pro přidání dalšího ovoce, a to ať už citrusů, tak třeba hrušek, jablek, jahod, nebo také banánů. Díky němu tak získáme zajímavý nápoj právě na bázi pomerančového džusu.

Jaké jsou účinky na naše tělo?

Dodržíme-li všechny zmíněné požadavky, potom prospějeme našemu tělu v mnoha ohledech. Zmíněné antioxidační vlastnosti jsme již zmínili, a tak je třeba dodat i to, že dokážeme posílit i naši obranyschopnost. Stejně tak ale vitamíny dokážou nastartovat náš metabolismus a dokážou zrychlit spalování tuků.

Ostatně i proto je řada diet, které jsou založeny právě výhradně na ovoci, který tak metabolismus udržuje neustále v rychlém chodu.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.