Nealkoholická vína a nápoje pro cvičící, řidiče a také abstinenty

Nealkoholická vína a nápoje pro cvičící, řidiče a také abstinenty

Jak všichni víme, cvičení a alkohol nejdou dohromady, i když malá sklenička vína denně určitě nikomu neuškodí a je většinou lékaři doporučovaná. Co ale dělat, když chci cvičit a pít (samozřejmě ne při tréninku) víno a pivo? Odpověď je prostá, nealkoholická vína a piva.

Už dlouhou dobu je poměrně běžné, že v restauracích, supermarketech a také na čerpacích stanicích si můžete zakoupit nealko pivo, ale věděli jste, že existuje také nealkoholické víno? Nealkoholická vína nejsou tak běžná, jako nealko piva, ale k sehnání u nás určitě jsou. Jsou vhodná především pro těhotné ženy, řidiče, cvičící a další lidi, kteří nemohou pít alkoholické nápoje.

V čem je víno pro naše zdraví prospěšné?

Mnoho lékařů tvrdí, že zhruba dvě deci vína denně má pro naše tělo blahodárný vliv, protože snižuje rizika srdečních onemocnění, nebezpečí vysokého krevního tlaku, infarktu a zlepšuje srážlivost krve. Červené víno také díky antioxidantům zpomaluje stárnutí.

Jak se nealkoholické víno vyrábí?

Výroba klasického alkoholického vína zahrnuje několik fází z nichž nejdůležitější je nejspíše kvašení a výroba nealkoholického vína probíhá úplně stejně. Jediným rozdílem je konečná fáze, při které již u hotového vína dochází k dealkoholizaci ve vakuové komoře (vakuová extrakce) při nízké teplotě (do 30-ti stupňů Celsia), která trvá pouze několik minut.

Nealkoholické víno má díky tomu stejnou chuť, vůni a také veškeré vlastnosti typické pro alkoholická vína. Velkým plusem dealkoholizace je snížení množství kalorií ve víně a snížení glykemického indexu, který po konzumaci alkoholických nápojů okamžitě vyvolává pocit hladu.

Tímto článkem vám rozhodně nechceme zakazovat pití alkoholu, ale chceme vám ukázat, že nealkoholické nápoje mohou mít stejnou vůni i chuť a navíc být pro naše tělo prospěšné.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.