Zdravý jídelníček: Ananas

Zdravý jídelníček: Ananas

Dříve nedostupné ovoce, ale dnes běžná součást našich jídelníčků. Řeč je o ananasu, který je velmi chutným ovocem, které má navíc velmi prospěšné účinky na naše tělo. A tak není divu, že ho dnes obsahuje téměř každý zdravý jídelníček, který se zaměřuje na to, aby právě naše strava byla naprosto dokonalá, vyvážená a v neposlední řadě i chutná.

Jaké prospěšné látky ananas obsahuje?

Tím hlavním důvodem, proč je ananas tak prospěšným ovocem je samozřejmě jeho složení.

Pokud bychom měli být konkrétní, potom je třeba říci, že obsahuje širokou škálu vitamínů.

Mezi ty nejznámější, které jsou v jeho dužině obsaženy, je vitamin C, ale také vitamin B.

Dále obsahuje také velké množství beta karotenu a důležité stopové prvky. Mezi ty patří železo, hořčík, zinek, ale také sodík či fosfor.

Dalšími látkami, které jsou prospěšné, je citronová a maleinová kyselina.

Další důležitou látkou, kterou obsahuje, je také bromelin. Jedná se o unikátní enzym, která štěpí bílkoviny a sráží mléko. Mimo toho, že dokáže zmírňovat bolest a působí protizánětlivě je také látkou, která usnadňuje hubnutí. Konkrétně má totiž schopnost odbourávat tukové zásoby, a to v rámci celého našeho těla. Je tak ideální volbou právě při různých redukčních kúrách.

V čem nám konzumace ananasu pomůže?

Zmíněná pozitiva ale rozhodně nejsou ta jediná, proč bychom měli konzumovat právě ananas. Dokáže totiž fungovat i jako prevence různých srdečních a žilních chorob, ale stejně tak chrání naše tělo před bakteriemi ve střevech. I to je důvod, proč by ho měl obsahovat dietní jídelníček, jelikož v daném směru lépe podporuje trávení a tedy využitelnost konzumovaných potravin. Dále dokáže naše tělo velmi dobře detoxikovat a tak se hodí ve chvíli, kdy se chceme zbavit volných radikálů a různých toxinů.

Doporučuje se buď konzumace syrového ananasu, nebo také jeho šťávy.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.