Jídlo pro rychlejší regeneraci organismu

Jídlo pro rychlejší regeneraci organismu

Jídlo, které jíme, nemusí nutně sloužit jenom k tomu, abychom se najedli, nebo abychom zapracovali na naší postavě. Samozřejmě kvalitně sestavený dietní jídelníček toto dokáže. Stejně tak ale jídlo dokáže perfektně regenerovat naše tělo. Ne každé je ale v tomto směru to správné.

Pojďme se tedy podívat na možnosti, jaké vlastně existují.

Myslete již na samotnou fyzickou zátěž

V rámci regenerace organismu, a tedy převážně namáhaných svalů je dobré myslet již na jídlo před samotným tréninkem.

To by mělo být v první řadě lehčí, ale mělo by mít dostatek sacharidů, díky kterým budou moci svaly naplno pracovat.

Pokud to s cvičením myslíme skutečně vážně, určitě pomůže zdravý jídelníček sestavený výživovým poradcem. Ten totiž na danou fyzickou aktivitu přímo myslí, což vede k tomu, že skladba jídel jí bude perfektně odpovídat.

Bílkoviny a sacharidy vždy pomohou

Základem kvalitní regenerace našeho těla je dostatečný přísun dvou hlavních látek, a to sacharidů a bílkovin. První najdeme třeba v celozrnných či obyčejných těstovinách, rýži, ale také bramborách. Bílkoviny poté najdeme třeba v bílém mase, ale i mléčných výrobcích, nebo ve vaječném bílku.

Kombinace jídel složených s těchto potravin umožní, že si svaly dříve odpočinou a zároveň mohou postupně růst, a to přirozenou cestou. Pokud navíc sportujeme i kvůli spalování tuků, lze zařadit prášky na hubnutí, zaměřené primárně na zrychlení metabolismu. I díky nim se tak tuky budou spalovat třeba několik desítek minut po tréninku.

Voda a dostatek vitamínů

Dalšími nezbytnými látkami pro naše tělo jsou i tekutiny. I ty mají na regeneraci organismu velký vliv, jelikož tekutina dokáže z těla odplavovat mnoho nežádoucích látek. Logickými pokrmy jsou ale i ty s bohatým obsahem vitamínů a minerálů. Určitě není lepšího příkladu, než ovoce a zeleniny. Samozřejmě ideálně v syrové podobě, kdy dbáme na výhradně kvalitní varianty z ekologických pěstíren.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.