Nehladovte, dělejte si čas na jídlo, zlepšíte svůj metabolismus a začnete hubnout

Nehladovte, dělejte si čas na jídlo, zlepšíte svůj metabolismus a začnete hubnout

Jídlo je nezbytnou součástí každého dne. Bohužel dnešní doba stále více svádí k tomu, že si jídlo nedokážeme vychutnat, že jíme stále více ve spěchu a celková výživová hodnota daných pokrmů také nepatří mezi jedny z nejlepších. S tím souvisí i fakt, že pokud chceme skutečně dobře žít a dopřávat tělu vše potřebné, měli bychom si na jídlo udělat čas za všech okolností.

Například správně sestavený zdravý jídelníček počítá i s tím, že bychom měli jíst minimálně 5x denně a to každé 2 – 3 hodiny. A to vše v klidu, pomalu a samozřejmě ideálně také v příjemném prostředí, jelikož jedině tak si náš pokrm maximálně vychutnáme.

Ideální také při držení diet

Co je důležité také vědět, to je i fakt, že udělat si čas na jídlo bychom měli jak v běžném denním režimu, tak samozřejmě také při dietě.

Daný dietní jídelníček a konkrétní jídla v něm bychom tedy měli konzumovat pomaleji, jelikož tak nás mnohem rychleji a mnohem lépe zasytí.

Navíc si jídlo mnohem více vychutnáme, a tedy doslova víme, co jsme jedli.

Není totiž výjimkou to, že pokud jíme ve spěchu a ve stresu, můžeme mít s hubnutím problémy, a to i přesto, že jinak děláme vše skutečně správně a jak máme.

Jaké jsou nejčastější prohřešky?

Situací, kdy si na své jídlo neuděláme čas, jsou desítky. Často jíme třeba u televize, v práci u počítače, v autě, v dopravních prostředcích, nebo při chůzi po městě. A to vše je samozřejmě špatně, jelikož to neprospívá našemu tělu jak po celkové výživové, tak ani po zdravotní stránce. Negativem mohou být třeba žaludeční vředy, ale stejně tak přibývání na váze, které souvisí se špatnou kvalitou jídla.

Jídlo totiž potřebujeme každý, tak proč si ho konečně dokonale nevychutnat? Není to zase až tak těžké a spočítáme-li si čas, jaký mu budeme věnovat, rozhodně ho není tolik, jak si mnozí myslí.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.