Je skákání na trampolíně lepší než běh?

Je skákání na trampolíně lepší než běh

Nebaví vás klasické metody cvičení? Potom je dobré vědět, že existují i takové možnosti, u kterých máte jistoty toho, že své tělo procvičíte, stejně jako si užijete dokonalou zábavu. Jednou z možností je i skákání na trampolíně, které má mnoho zajímavých výhod.

Jaké možnosti známe?

Pokud se na skákání na trampolíně podíváme blíže, můžeme ho rozdělit na dvě hlavní části. Ta první je spojena s tím, že skáčeme hlavně pro zábavu, na velkých trampolínách. Druhá cesta je již spojena s intenzivnějším cvičením. Zde jsou využívány spíše menší trampolíny o průměru okolo dvou metrů. Této metodě cvičení se říká jumping a najdeme ji v mnoha fitness centrech.

Jaké má skákání na trampolíně výhody?

Jakou cestou se můžeme konkrétně vydat, to již víme. V souvislosti s tím, bychom neměli zapomínat na to, že jsou i výhody, které tato cesta přináší. V první řadě je to třeba menší namáhání kloubů, než při klasickém běhu. Dále nesmíme zapomínat také na to, že při skákání na trampolíně máme možnost protáhnout si celé tělo, jelikož obvykle je nezbytností jak koordinace našich rukou, tak je to samozřejmě také koordinace našich nohou, na kterou je třeba se zaměřit.

Pokud zvolíme klasické skákání, můžeme říci, že se učíme i lepší rovnováze, stejně jako lepší orientaci v prostoru. Navíc je tato forma vhodná i pro děti, jelikož skutečně není určená jenom nám dospělým, ale je pro každého.

Skvělý doplněk

Pokud chcete spalovat tuky, začněte s aerobním cvičením – tomu může vyhovovat zmíněný jumping. Pokud chcete naopak posílit, zkuste třeba posilovnu, nebo TRX či Crossfit. Danou trampolínu je poté vhodné využívat jako zajímavý doplněk nejenom pro zpestření, ale i pro uvolnění, stejně jako pro protažení vašeho svalstva. Navíc platí, že trampolínu ve své reálné podobě si můžete celkem jednoduše pořídit i na vaši zahradu, a to v podstatě za pár korun. I to je její výhoda.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.