Dornova metoda cvičení – znáte ji?

Dornova metoda cvičení - znáte ji?

Když se rozhodneme cvičit doma, ne vždy musíme jít cestami, které počítají s tím, že si cviky zvolíme, nebo že je vidíme třeba v instruktážních pořadech. Můžeme jít totiž i cestou, kterou je takzvaná Dornova metoda cvičení doma. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, podívejme se společně na několik hlavních specifik.

Pokud je něco, čím je tato cesta skutečně zajímavá, tak je to určitě fakt, že dokáže dobře bojovat třeba proti bolestem zad, stejně jako bolestem hlavy. Toto cvičení doma tedy není přímo možností jak zhubnout, ale je spíše možností, jak se zbavit mnoha bolestivých problémů, které vlastně máme. A to jak ve zmíněných oblastech, tak i v situacích, kdy nás trápí třeba kyčle, stejně jako to mohou být i naše klouby.

Jak cvičení probíhá?

Jelikož se jedná o poměrně sofistikovaný systém cvičení, je většinou třeba kvalitního manuálu, který nám poví, co vlastně Dornova metoda cvičení doma vyžaduje a jak vše cvičit, aby byly výsledky opravdu správné. V principu můžeme mluvit o tom, že pomocí této metody jsou například naše klouby a obratle jednoduše a hlavně šetrně vraceny na svá původní místa. Tedy do svých správných poloh. A to vše nejenom pomocí vlastní manuální terapie, ale i díky činnosti našich svalů. Vše funguje tak, že je využíváno tlaku palců a přirozeným pohybem je vše napravováno.

Co dokáže Dornova metoda cvičení doma vše napravit?

Možností je více než dost a tak je určitě dobré věnovat této metodě cvičení dostatek pozornosti. Mezi hlavní cesty patří jistě korekce různých problémů, které se týkají páteře a jejího vybočení. Stejně tak ale Dornova metoda cvičení doma dokáže doslova vyléčit bolavá ramena, brnění v rukou, bolesti kyčlí, ale i bolesti bederní části, nebo třeba bolesti našich kloubů a to vše právě pomocí v podstatě dobře cílené masáže, kterou provádíme správnými pohyby a hlavně na těch správných místech.

V praxi Dornova metoda řeší především cviky na záda, cviky na kolena, cviky na kyčelní klouby (kyčle), cviky na krční páteř apod. a zkušenosti s touto metodou je vynikající.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.