Nabírání svalové hmoty bez stravy a cvičení nejde

Nabírání svalové hmoty bez stravy a cvičení nejde

Kdo není spokojený se svou postavou, ten by se měl vydat dvěma hlavními cestami, které aktuálně existují. První cesta vede přes hubnutí. Tou druhou je nabírání svalové hmoty. Tedy cesta, kdy podpoříme naše svalstvo a tak vyrýsujeme i naše tělo. Nezapomínejme na to, že obě metody spolu mnohdy souvisí. Podívejme se proto, jak dosáhnout ideálních cílů. Pokud i vy chcete na vaší postavě zapracovat a chcete se zaměřit na nabírání svalové hmoty, je třeba kombinovat dvě hlavní cesty. Zjistěte, které to jsou.

Základem je strava

Asi nemusíme připomínat, že ta by měla být v první řadě zdravá a pokud možno dietní. Jedině tak dosáhneme výsledků mnohem jednodušeji. V oblasti stravy se následně musíme zaměřit na jednu důležitou látku, bez které bude nabírání svalové hmoty komplikovanější. Jedná se o bílkoviny. Právě díky nim mohou naše svaly růst a přirozeně tak zvyšují svůj samotný objem. Kde bílkoviny najdeme, to je poměrně jasné. Z klasických potravin to jsou vaječné bílky, stejně tak je to drůbeží maso, ale jsou to také sýry nebo mléčné výrobky. Zde ale pozor na tuky. Pomoci si následně můžeme také různými doplňky stravy, které bílkoviny obsahují v potřebném množství a tak zlepšíme dávkování, ale i přísun.

Bez cvičení to nepůjde

Aby bylo nabírání svalové hmoty účinné, neobejdeme se také bez cvičení. Aby sval rostl a zvětšoval svůj objem, musí být namáhán. Dnes už dávno není třeba trávit hodiny v posilovně. Pomůže cvičení doma. Řadu cviků zvládneme jenom s využitím podložky. Pro náročnější cvičení se může hodit hrazda a činky. Díky tomu cvičíme v pohodlném prostředí a navíc kdykoliv máme čas. I to je důvod, proč civil doma. Samozřejmě důležité je na samotném začátku nepřehnat zátěž, abychom svaly nepoškodily. Další pravidlo se týká toho, že důležitá je pravidelnost, než samotná délka a intenzita.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.