Jak vybrat výživového poradce, dejte na reference

Jak vybrat výživového poradce, dejte na reference

Hubnout nemusí být vždy jednoduché, jelikož je třeba znát složení našeho těla, množství tuků, a tak podle toho navolit správný denní režim, se kterým to půjde snadno. A k tomu nám může pomoci hlavně výživový poradce. Pojďme se tedy podívat, jak vybrat toho správného. V první řadě je určitě dobré zohlednit jeho zkušenosti, a s nimi související reference.

Mnoho klientů, kterým se díky jeho radám a díky tomu, že jim sestavil dietní jídelníček, podařilo zhubnout, jasně svědčí o tom, že může být dobrou volbou.

Důležitá je také cena

Velkou roli ale může hrát cena daného poradenství, jelikož ta může být u těch nejdražších poradců velkou překážkou.

Na druhou stranu je třeba dodat i to, že zdravý jídelníček sestavený odborníkem lze dnes získat také zcela zdarma nebo za pár stovek.

Jediné, co je k tomu potřeba, je vybrat to správné dietní centrum, kde jsou takové služby poskytovány. A rozhodně neplatí, že by musely být nutně nekvalitní. Právě naopak.

Pokud chcete se svým tělem něco udělat, musíte změnit své stravovací návyky, které Vám pomůžou upravit výživový specialisté ze společnosti Svět zdraví.

Důležitý je komplexní pohled a vyslyšení vašich potřeb

Dalším kritériem výběru by mělo být jistě to, že by se výživový poradce měl zajímat o vše, co může s vaší nadváhou souviset. To nemusí být pouze špatné stravování nebo přejídání, ale i zdravotní stav, denní režim, nebo stres. Vše by tak měla odhalit nejenom prvotní konzultace, ale i prvotní vyšetření, kdy se zjistí hladiny látek ve vašem těle, ze kterých se při tvorbě jídelníčku dále vychází.

Měl by dbát na přirozený dietní režim

A co je to nejdůležitější? Rozhodně fakt, že by daný výživový poradce měl jít cestou přirozeného hubnutí. To sice nevylučuje, že může doporučit i prášky na hubnutí, které třeba zlepší metabolismus, ale primárně pozvolné hubnutí znamená trvalý úbytek váhy. V tomto směru je to také jedno z nejdůležitějších kritérií, jelikož pokud už chceme zhubnout, nechceme, aby se dostavil onen nežádoucí jo-jo efekt, který je v poslední době velkým strašákem drastických a rychlých diet.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.