Müsli je vynikající zdroj energie a vlákniny

Müsli je vynikající zdroj energie a vlákniny

V cestě za zdravým stravováním a zdravým životním stylem může být mnoho různých potravin a jídel, a jednou z nich je jistě i velmi oblíbené musli. Ačkoliv si to mnozí neuvědomují, je rozhodně zdravé a správné, jelikož ho obsahuje i každý zdravý jídelníček. A pokud nevíte proč, potom čtěte dále, jelikož si všechny výhody jasně shrneme.

Dokonalý zdroj vlákniny

Müsli jako takové je ve své podstatě obilovina, a obiloviny jsou bohatým zdrojem vlákniny.

Tedy samozřejmě záleží na konkrétním typu, ale vybereme-li ten správný, máme vyhráno. A jelikož vlákninu by měl obsahovat i dietní jídelníček, je jasné, že je pro naše tělo prospěšná.

Kromě toho, že nám pomůže navodit pocit sytosti, nám pomůže také s tím, že zlepšíme fungování naše trávicího systému, a tím třeba i lépe využijeme všechny další získané živiny.

Nezbytná sacharidy

Co ale müsli také obsahuje, to jsou sacharidy. Ačkoliv mnozí namítají, že ty pro naše tělo nejsou dobrou volbou, opak je pravdou. Bez nich se totiž můžeme cítit unavení, a doslova bez energie. Kvalitní dávky sacharidů, a to během dne nastartují náš metabolismus a tak i spalování tuků. Navíc sacharidy jsou i nezbytnou výživou pro naše svaly, a tak pokud chceme sportovat, potřebujeme je právě kvůli dostatku potřebné energie.

Nebojte se kombinovat

Musli jako takové je ideální i pro různé kombinace. Například s jogurtem pro dodání potřebných bílkovin, nebo s ovocem pro dodání vitamínů. Dobrá je také kombinace s různými ořechy, které mohou zase dodávat pro tělo prospěšné tuky. Navíc ve všech případech vše dokonale chutná.

Co však s müsli také souvisí, to může být v některých případech i jeho nezdravost. Hlavně ve variantách, které jsou různě praženy a doslazovány, hrozí riziko velkého množství cukru. Takovým variantám je poté ideální se vyhnout.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.