Hubnutí jídlem a sportem je nejúčinnější

Hubnutí jídlem a sportem je nejúčinnější

Hubnutí jako takové nespočívá pouze v tom, že zavedeme nový stravovací režim. Ten je samozřejmě nezbytností, ale zároveň by měl být nezbytností i pohyb. A v tomto ohledu je dobré vybrat si ten správný, jelikož ne všechny znamenají rychlé hubnutí. Poté už stačí se této aktivitě věnovat intenzivněji a výsledky se zaručeně dostaví.

Vyšší tepová frekvence je základ

Obecně nejlépe jsou na tom sporty, kdy se nám výrazně zvedne tep, a naše tělo tak spaluje energii mnohem rychleji, než dříve. Příkladem je třeba aerobik, při kterém je možné spálit až 1 800 kJ za hodinu.

Podobně je na tom stejné cvičení prováděné ve vodě, které je nazývané jako aquaaerobik. Při něm je totiž možné spálit až o 200 kJ za hodinu více, jelikož voda poskytuje při cvičení mnohem lepší odpor.

Efektivní je ale také plavání jako takové. Díky tomu, že voda výrazně nadnáší, je tato aktivita vhodná i pro více obézní osoby, nebo pro ty, kdo mají problémy s klouby a přesto hledají možnosti, jak účinně zhubnout.

V tomto ohledu může vyhovovat i jízda na kole, u které není problém spálit až 3 400 kJ/hod. Drobnou nevýhodou je to, že chvíli trvá, než se dostanete do tempa.

Naproti tomu u běhu začíná spalování okamžitě, a to zhruba ve stejném množství kJ.

Rychlost spalování tuků lze ještě více podpořit

Samozřejmě každá z aktivit může být provozována pouze v určitém časovém období, a tak stále ještě zbývá mnoho hodin, kdy je naše tělo v klidu. V tomto ohledu mohou pomoci prášky na hubnutí, a to ty, které dokážou výrazným způsobem zrychlit náš metabolismus. To vede k tomu, že i v klidu dokážeme spalovat mnohem více, než si sami myslíme. A výsledek může být na váze znát již za několik dní. Ideální je samozřejmě všechny možnosti kombinovat, a to co možná nejintenzivněji, jelikož právě touto cestou docílíme toho, že hubnutí bude skutečně velmi rychlé.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.