Jak bojovat se stresem?

Jak bojovat se stresem?

Stres je problémem dnešní uspěchané doby. Určitě všichni z nás znají ty stavy, kdy nám nechutná jídlo, nemůžeme spát, nemůžeme se na nic soustředit atd. Ano to je stres. Příčin stresu může být mnoho. Od stresu ze zkoušek, práce až po platby splátek. Stres s sebou nese mnoho problémů především pokud dlouho přetrvává, protože organismus člověka je uzpůsoben zvládat pouze krátkodobý stres. Při intenzivním stresu organismus člověka začne „chřadnout“ a velmi rychle stárneme.

Jak se stresem bojovat?

1) Relaxujte
Je vědecky dokázáno, že relaxace blahodárně působí na zklidnění těla a především mysli. Relaxaci bychom si měli dopřávat každý den minimálně 20 minut. Stačí si pustit uvolňující hudbu spolu s mluveným textem.

2) Koníčky
Dalším zaručeným způsobem, jak se zbavit stresu, je čtení oblíbených knih, práce na zahradě, pletení, luštění křížovek a další oblíbené a hlavně nenáročné činnosti.

3) Uvolňující čaje
V každé lékárně můžete koupit uklidňující čaje. Pokud nevíte, které jsou vhodné, nechte si, od personálu lékárny, poradit.

4) Cvičení a pohyb
Všechny pohybové aktivity jsou pro uklidnění a zmírnění stresu vhodné. Pokud bychom si měli ale vybrat, jako nejvhodnější se jeví běh, jízda na kole a také plavání. Jestli chcete nějakou méně náročnou činnost, tak zkuste procházky. Nejlépe do přírody na čerstvý vzduch.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.