Elektronické cigarety – Škodí více než klasické?

Elektronické cigarety - Škodí více než klasické?

Kouření je stále zlozvykem, se kterým nechce skončit stále více a více lidí. Pokud se na tento problém podíváme blíže, už se nemusíme setkat jenom s cigaretou klasickou. Pokud je něco hitem několika posledních let, jsou to zcela určitě elektronické cigarety. Zkuste si na internetu pročíst jejich recenze.

Už samotný název jasně ukazuje, že nejde o cigaretu běžnou, ale o zařízení, které ji imituje. Uvnitř ní je baterie, díky které je při vdechu aktivováno čidlo, které nám umožní získat potřebnou dávku nikotinu. Dnes se na trhu setkáme s desítkami různých modelů a je tak čistě jenom na nás, zda si vybereme tuto možnost, nebo zvolíme klasiku.

Jakou funkci elektronické cigarety mají?

Zajímá vás, jakou funkci vlastně toto řešení má? Pokud kouříme běžnou cigaretu, je jasné, že to děláme proto, aby naše tělo dostalo tolik potřebnou dávku nikotinu. Stejně tak funguje i elektronická cigareta. I zde je jejím cílem jediné, a to dodat tolik potřebnou dávku nikotinu konkrétní osobě. Tu si navíc můžeme navolit, díky čemuž je tato varianta vhodná jak pro začínající kuřáky, tak i pro ty, kteří již kouří více než pravidelně a jejich tělo potřebuje dávky mnohem větší.

Jaké má elektronická cigareta výhody?

Tou hlavní výhodou je jistě to, že elektronická cigareta je takzvaně zdravá. Co to znamená? Že vdechováním nedostáváme do plic oxid uhelnatý a dehet, ale vdechujeme jenom čistý vzduch. Díky tomu tolik neničíme své plíce. Stejně tak je výhodou to, že elektronická cigareta nijak nezačišťuje okolí a tak máme jistotu toho, že ji můžeme využívat třeba i na místech, kde je klasické kouření zakázáno. Kuřáky také potěší tím, že vydechují vodní páru, která imituje běžný kouř. Jedná se především o elektronické cigarety VAPE (od toho slovo „vapování“, „vapeování“).

Poslední pozitivum se týká také financí. Kouření této cigarety totiž vyjde podstatně levněji, než je tomu u klasické možnosti. I to je jeden z hlavních důvodů, proč je tato cigareta natolik oblíbené a proč ji lidé využívají stále častěji. Škodlivost těchto cigaret by měla být podle mnoha testů nižší.

Nyní jsou velmi oblíbené elektronické cigarety Joyetech, ale do popředí se v České republice a také po celém světe dostávají elektronické cigarety zvané IQOS s ochucenými náplněmi HEATS.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.