Dělená strava. Vyzkoušejte ji.

Dělená strava. Vyzkoušejte ji.

Pokud někdy mluvíme o dělené stravě, potom bychom měli podotknout, že se jedná o speciální úpravu jídelníčku, která má za cíl zaměřit se hlavně na to, abychom jedli zdravěji. V principu se nejedná o dietní jídelníček jako takový, ale o to, že dodržujeme určité zásady. Mezi ty patří to, že se jednotlivé potraviny dělí, a to do třech hlavních skupin. A právě ty jsou základem oné dělené stravy jako takové.

Pokud bychom měli být skutečně konkrétní, potom jsou to skupiny bílkovin, sacharidů a také neutrálních potravin.

Pojďme se tedy podívat na to, jaké to jsou.

Co spadá mezí bílkovinné potraviny?

Mezi bílkovinné potraviny zcela logicky patří hlavně maso, jelikož v těch je zastoupení bílkovin skutečně největší.

Jasně v tomto vede maso bílé, ale také maso skopové.

Stejně tak ale do této skupiny patří také výrobky mléčné, nebo sójové.

To vše doplňují také ryby.

V principu se jedná o základ toho, co by měl obsahovat zdravý jídelníček na hubnutí, jelikož bez bílkovin se naše tělo neobejde.

I sacharidové potraviny jsou nezbytné

Do této skupiny poté patří především ty, které obsahují právě tento druh cukru. Nejčastěji se nachází samozřejmě v rýži, popřípadě i těstovinách. Samozřejmostí jsou ale také různé obiloviny, nebo i pečivo. Zde je ideální při dělené stravě volit to celozrnné. Pokud je totiž dělená strava základem diety, potom právě celozrnné pečivo obsahuje vlákninu, která navodí pocit plnosti. Zkrátka umí to, co různé prášky na podporu hubnutí, které jsou součástí mnoha diet, aby dokázali v celkovém snažení výrazným způsobem pomoci.

Co jsou neutrální potraviny?

Jednoduše řečeno, jedná se o všechny ostatní. Především se potom jedná hlavně o zeleninu, ale i mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku, nebo některé uzené výrobky. Princip dělené stravy potom spočívá v tom, že jednotlivé skupiny potravin při konzumacích nemícháme.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.