Jak zhubnout efektivně a nepřibrat

Jak zhubnout efektivně a nepřibrat

V souvislosti s hubnutím mají mnozí lidé ten problém, že po úspěšném shození kil jich opět několik naberou. V souvislosti s tím je nutno říci, že tento problém není jenom ve stravě po dietě, ale je i v samotném procesu diety. Zde je totiž třeba využívat jídelníček na hubnutí, jelikož právě díky němu projdeme procesem zdravého, tedy správného hubnutí.

Naše tělo tak bude mít dostatek všech látek, nebude nuceno ukládat, a i po skončení tohoto období si bude držet svůj váhový standard.

Hladovění je špatné

Naopak špatným krokem je takzvané hladovění, či diety, které jsou na něm založeny.

A to z toho důvodu, že jejich negativním důsledkem je takzvaný JoJo efekt. A tak jakmile takovou dietu držíme, můžeme si být stoprocentně jisti, že opět nabereme.

Řešením by totiž bylo neustálé hladovění, což je z hlediska našeho zdraví nepřijatelné.

Navíc tento stav není udržitelný dlouhodobě, a to ani, když používáme prášky na podporu a urychlení hubnutí, které mají za cíl právě omezit jakékoliv chutě k jídlu.

Cesta hladovění je zkrátka špatná.

Nemluvme o dietě, ale o změně životního stylu

Co je možná tím hlavním problémem, to je to, že mnoho lidí pohlíží na dietu jako na něco krátkodobého, a hledají v ní východisko, jak nejrychleji zhubnout. Ta správná cesta k tomu je ale přes celkovou změnu našeho životního stylu. Místo sladkostí a chipsů zvolíme zdravější a méně tučná jídla, zaměříme se na pravidelnost, a tu budeme dodržovat.

A tak si na daný režim natolik zvykneme, že z té dietní fáze přejdeme do naší běžné, kde pro nás bude tato strava samozřejmostí. A když občas zhřešíme nezdravým jídlem? Rozhodně se nic nestane, jelikož díky takové výrazné změně v našem životě určitě nepřibereme.

A právě to je tou správnou cestou k tomu, jak zhubnout, a jak si váhu hlavně udržet. Nikdo, kdo se bude přecpávat, si ji totiž nikdy neudrží.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.