Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Nedávno začaly prázdniny a mnoho lidí se vydává do zahraničí na dovolené. Pro někoho je cestovní pojištění nutnost, pro jiné je to pouze další zbytečný výdaj. >Určitě není dobré cestovní pojištění podceňovat. V případě základního cestovního pojištění zaplatíte za osobu pouze pár korun na den.

U lepšího cestovního pojištění je to maximálně několik desítek korun za týden.

Co je při výběru cestovního pojištění nejdůležitější?

Nejdůležitějším faktorem při výběru cestovní pojištění sjednávat a mít s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (kartičku pojišťovny), který vám zajistí ošetření v zahraničních nemocnicích či léčebných zařízeních.

Co bude cestovní pojištění krýt?

– Léčebné výlohy (do několika milionů)
– Asistenční služby v českém jazyce
– Krádež zavazadel
– Úraz
– Repatriace

Co ovlivňuje cenu pojištění?

– Maximální výše léčebných výloh
– Územní rozsah (Evropa, mimo Evropu)
– Typ cesty (rekreační, pracovní, turistická, sport apod.)
– Délka pobytu

Kde si cestovní pojištění sjednat?

Cestovní pojištění lze sjednat buď na pobočce pojišťoven, nebo přes internet. Přes internet je to pohodlné a navíc díky srovnávačům cestovních pojištění získáte lepší parametry krytí za nižší cenu.

Srovnávače cestovních pojištění vám vyfiltrují nejlepší nabídky velkého množství pojišťoven v celé České republice. Patří sem například ČSOB Pojišťovna, Allianz, UNIQA, AXA assistance, Generali, Union pojišťovna, ERV pojišťovna, AIG a další. Je nutné pouze zadat parametry svého pojištění (např. počet dospělých osob, počet dětí, destinace, délka pobytu a další) a jsou vám vyhodnoceny nejlepší nabídky cestovních pojištění. Díky pojištění přes internet máte vše sjednáno do několika minut a navíc levněji než na pobočce. Veškeré dokumenty obdržíte na váš emailový účet.

Říká se, že „náhoda je blbec“, a proto nepodceňujte cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se může přihodit vám nebo co můžete způsobit ostatním.

Móda pro plnoštíhlé

Superdry Top černá

539 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.