Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Nedávno začaly prázdniny a mnoho lidí se vydává do zahraničí na dovolené. Pro někoho je cestovní pojištění nutnost, pro jiné je to pouze další zbytečný výdaj. >Určitě není dobré cestovní pojištění podceňovat. V případě základního cestovního pojištění zaplatíte za osobu pouze pár korun na den.

U lepšího cestovního pojištění je to maximálně několik desítek korun za týden.

Co je při výběru cestovního pojištění nejdůležitější?

Nejdůležitějším faktorem při výběru cestovní pojištění sjednávat a mít s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (kartičku pojišťovny), který vám zajistí ošetření v zahraničních nemocnicích či léčebných zařízeních.

Co bude cestovní pojištění krýt?

– Léčebné výlohy (do několika milionů)
– Asistenční služby v českém jazyce
– Krádež zavazadel
– Úraz
– Repatriace

Co ovlivňuje cenu pojištění?

– Maximální výše léčebných výloh
– Územní rozsah (Evropa, mimo Evropu)
– Typ cesty (rekreační, pracovní, turistická, sport apod.)
– Délka pobytu

Kde si cestovní pojištění sjednat?

Cestovní pojištění lze sjednat buď na pobočce pojišťoven, nebo přes internet. Přes internet je to pohodlné a navíc díky srovnávačům cestovních pojištění získáte lepší parametry krytí za nižší cenu.

Srovnávače cestovních pojištění vám vyfiltrují nejlepší nabídky velkého množství pojišťoven v celé České republice. Patří sem například ČSOB Pojišťovna, Allianz, UNIQA, AXA assistance, Generali, Union pojišťovna, ERV pojišťovna, AIG a další. Je nutné pouze zadat parametry svého pojištění (např. počet dospělých osob, počet dětí, destinace, délka pobytu a další) a jsou vám vyhodnoceny nejlepší nabídky cestovních pojištění. Díky pojištění přes internet máte vše sjednáno do několika minut a navíc levněji než na pobočce. Veškeré dokumenty obdržíte na váš emailový účet.

Říká se, že „náhoda je blbec“, a proto nepodceňujte cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se může přihodit vám nebo co můžete způsobit ostatním.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.