Chyby, kterých se dopouštíme při hubnutí

Chyby, kterých se dopouštíme při hubnutí

Každý, kdo se pouští do hubnutí, jistě udělá nějakou chybu. I zkušené dietářky občas zaškobrtnou a pak se diví, že shazování kil nejde tak, jak očekávaly. Proto je dobré předem znát nejčastější chyby, kterých se při hubnutí dopouštíme, a vyvarovat se jich.

Dá se říci, že i na hubnutí existuje jakýsi manuál, kterého když se budete držet, jistě uspějete. A když ne a uděláte chybu, dlouho ji pak budete zase napravovat. Prvním krokem je stanovit si cíle. Chcete zhubnout, dobrá. Ale kolik kilo? Do jaké doby? Nebo je vám to jedno? Předem byste si měli stanovit, kolik a do kdy chcete shodit, případně si to někam napsat a denně mít ten cíl před očima. Bude vás to motivovat. Ale neplánujte přehnaně. Ono je hezké vymalovat si, jak nejrychleji zhubnout, ale musí to být také hlavně reálné a splnitelné.

Pomoc profesionála

Do shazování kil se můžete pustit sami – začít zdravě a pravidelně jíst, dávat si hodně ovoce a zeleniny, vynechat tučné, hýbat se, cvičit.

Jenže pokud zvolíte nějakou zaručeně funkční dietu, můžete brzy zjistit, že vlastně nefunguje.

A pokud ano, tak krátkodobě a po jejím přerušení zase horentně přibíráte.

Raději zkuste navštívit výživového poradce a objednat si u něho jídelníček na hubnutí, kterého se pak stačí jen držet a budete mít jistotu, že nešlápnete vedle.

Jen tablety nepomohou

Spousta lidí při shazování kil využívá různé koktejly, 100% přírodní prášky na zrychlení metabolismu a podporu hubnutí. A pak tvrdí, že je to podvod, protože na ně nefungují. Ale možná je to tak, že se spoléhají jen na tyto přípravky, necvičí a správně se nestravují. Pak nemohou očekávat žádné výsledky. Prášky na hubnutí mají dopomoci k rychlejším výsledkům, ale samospásné nejsou. Kdo se opravdu snaží, poctivě cvičí a drží se odborných jídelníčků, musí vždy uspět.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.