Jak nastartovat metabolismus? Je to jednoduché.

Jak nastartovat metabolismus? Je to jednoduché.

Je to nespravedlivé. Někdo se může přejídat, cpát se sladkým nebo chipsy a pořád má postavu jako proutek. A jiný skoro nejí, snaží se hubnout, ale váha se ne a ne pohnout a nebo třeba naopak ještě vzrůstá po každém jídle. Jak je to možné? Na vině je zabrzděný metabolismus. Ale pomoc je snadná.

I když to může vypadat jako nefér, je bohužel faktem, že někdo má metabolismus rychlý a snadno spálí veškeré tuky, aniž by přibral. A jiný jen přibírá. Často za to mohou geny. Ale také diety. Lidé mnohdy hledají způsoby, jak nejrychleji zhubnout, ale mohou si tím zadělat akorát na dlouhodobé zdravotní problémy. Když tělo nemá dostatečný příjem potravy a nemá energii, snaží se šetřit. A cokoliv mu dáte, to si pak rovnou ukládá. Metabolismus zkrátka nefunguje, jak má. Proto je vhodné změnit životní styl a snažit se jíst sice zdravě, ale tak, abyste netrpěli hlady a znovu metabolismus nastartovali.

Hlavně snídat

Důležitá je snídaně. Dejte si něco zdravého, třeba ovoce nebo müsli. Není potřeba dávat si jídlo s obsahem takzvaných rychlých cukrů, ale něco, co vás „nakopne“.

A pak je podstatné snažit se jíst pravidelně pětkrát denně, tedy i svačit.

Jenže co jíst? Buď si můžete hledat rady a recepty někde po internetu nebo obvolávat známé, nebo zkuste zvolit jídelníček přímo od výživového poradce.

Ten je vyvážený, zdravý, chutný a pomáhá. A když se výživovému poradci svěříte se svým problémem, dá vám řadu neocenitelných rad, jak metabolismu pomoci a tím snadněji a rychleji shazovat přebytečná kila.

Hodně bílkovin

Velmi důležitý je příjem bílkovin. Je sice faktem, že tělo je hůře tráví, ale potřebuje k tomu více energie. A díky tomu se spalují i tuky. Abyste spalování a nastartování metabolismu ještě víc pomohli, zkuste prášky pro zrychlení metabolismu a účinnější spalování tuků, které jsou určeny přesně pro tyto případy. A když k tomu navíc začnete sportovat, je jasné, že se ke svému cíli dostanete.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.