Zlozvyky, které mohou za přibírání – obezita, nadváha, tuky

Zlozvyky, které mohou za přibírání - obezita, nadváha, tuky

V hubnutí je důležité nejenom dodržování pravidelného a správně nastaveného režimu, ale stejně tak i nutnost správné stravy a dostatku pohybu. To vše ještě může ovlivnit náš konkrétní cíl a naše snaha za ním skutečně jít. A pokud vše zvládneme, jsme na skvělé cestě k tomu, jak nejrychleji zhubnout.

Přesto ale existují určité zlozvyky, které nám mohou v celém procesu bránit a kvůli kterým je celý postup za vysněnou postavou komplikován. Pojďme se podívat, jaké to jsou.

Chutě na nezdravá jídla

Hlavní komplikací celého dietního režimu je konzumace nezdravých jídel. Mohou to být různé lupínky, smažená jídla, cukrovinky nebo zákusky.

To vše může naše snahy velmi výrazným způsobem zhatit. Je proto dobré myslet na to, jak podobné chutě omezit. Buď svou vůli, nebo lze využít také prášky na omezení chutě na sladké a podporu hubnutí. Ty dokážou nejenom lépe udržet a navozovat pocit sytosti, ale dokážou také eliminovat signály do mozku související právě s tím, že máme na něco chuť.

Lenost jít cvičit

Hubnutí a snaha s naší postavou něco dělat je založena také na naší pevné vůli a na nutnosti změnit denní režim. V tomto směru je velmi důležitý i pohyb, ale právě naše lenost a časté výmluvy mohou znamenat, že naší aktivitě nevěnujeme tolik času, kolik by si zasloužila. To logicky vede nejenom k pomalejšímu úbytku naší váhy, ale vede to také k případnému přibývání, pokud se přidá i druhý zlozvyk.

Špatně zvolený jídelníček

Dalším zlozvykem, který je s masivním přibíráním přímo spjatý, jsou různé zaručené diety. Ty jsou často založeny na velmi intenzivním hladovění, což následně vede k jo-jo efektu. Jeho vlivem se nejenom vrátíme na naši původní váhu, ale také můžeme přibrat i kila navíc. A neustálé opakování podobných diet se dá také nazvat jako zlozvyk, jelikož efektivnější metodou je jídelníček na hubnutí sestavený odborníkem. Díky němu totiž může být redukce hmotnosti pozvolná, přirozená a samozřejmě i dlouhodobá.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.