Zdroje energie pro naše tělo – sacharidy

Zdroje energie pro naše tělo - sacharidy

Nejenom během sportovního výkonu, ale během jakékoliv denní činnosti naše tělo využívá energii k tomu, aby fungovaly vnitřní orgány, smysly, svaly a všechno nezbytné, co je pro náš bezproblémový život třeba. Proto je důležité vědět, jaké jsou vlastně zdroje této energie a kde se dají brát.

Jednou z možností je třeba jídelníček na hubnutí sestavený odborníkem, který dokáže našemu tělu dodávat přesně takové dávky energie, které potřebují. Tím se tedy dostáváme k tomu, že jedním ze zdrojů jsou právě potraviny, konkrétně tedy látky, které jsou v nich obsažené.

Mezi nejdůležitější zdroj patří sacharidy

Jeden ze skutečně základních zdrojů energie pro naše tělo přinášejí sacharidy.

Jsou nezbytné pro jeho fungování, ale také jsou nezbytné pro perfektní fungování svalstva během cvičení.

V tomto směru je třeba podotknout, že mnohé diety nabízející plány jak nejrychleji zhubnout mohou sacharidů nabízet málo, což může vést i k celkové únavě, otupělosti a dalším negativním příznakům.

Ideálními zdroji těchto látek jsou třeba těstoviny, rýže, pečivo, ale také brambory.

I proto by měly mít v jídelníčku vždy své místo, zvláště v případě vyšší sportovní aktivity.

Zdrojem mohou být i tuky

Dalším poměrně nezanedbatelným zdrojem energie jsou jistě tuky. A to jak v podobě těch, které můžeme zkonzumovat, tak v podobě těch, které máme uloženy v našem těle. Obecně platí, že tělo během svého fungování využívá také je, díky čemuž dochází k jejich spalování. Stejně tak na jejich spalování mohou cílit i určité 100% přírodní prášky na hubnutí, které zrychlují metabolismus. Příkladem může být Obezin. Během dietního režimu by tedy pro nás mělo být prioritou, aby tělo bralo energii jak z výše uvedených sacharidů, tak i tukových zásob.

Bílkoviny mají podíl nejmenší

Drobnou část energie mají na svědomí také bílkoviny. Ty můžeme čerpat z mléčných výrobků, bílého masa, ale třeba také vajec. Konkrétně sice jako zdroj mohou pomoci, ale spíše dokážou povzbuzovat růst našeho svalstva.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.