Zdravý jídelníček: Meloun

Zdravý jídelníček: Meloun

Pokud bychom vytvářeli soupis ovocných plodů, které mají nejvíce obsažené vody, bude do něho určitě patřit i meloun. Obsah vody totiž dosahuje v některých případech až 93 procent podílu samotné vodnaté dužiny. Ta je chráněna poměrně silnou slupkou, která se však nekonzumuje. Díky tomuto obsahu je vhodnou plodinou i při hubnutí, k čemuž je také meloun hojně využíván.

A to také proto, že jeho kalorická hodnota činí od 15 do 30 kcal na 100 gramů, což je pro osoby v dietním režimu také velmi pozitivní zprávou.

Jaké prospěšné látky meloun obsahuje

Důležité je zmínit i to, že kromě toho, že je prospěšný při hubnutí, je prospěšný i pokud chceme udržet naše tělo zdravé.

Co hlavně obsahuje, to jsou různé prospěšné kyseliny. Namátkou je to kyselina listová, ale stejně tak kyselina jablečná, nebo kyselina citronová. Též nadchne zajímavým množstvím minerálů, mezi které se řadí železo, ale stejně tak i vápník.

Konkrétně samozřejmě záleží na daném typu, jelikož v rámci trhu lze narazit nejenom na nejznámější melouny s červenou dužinou, nebo na melouny žluté.

Při výčtu pozitivních látek, pro které ho obsahuje každý zdravý jídelníček, nesmíme zapomenout ani na řadu vitamínů ze skupiny B, ale také četné antioxidanty.

Proč bychom měli meloun konzumovat?

Co obsahuje, tedy již víme. Nyní je dobré zaměřit se na to, v čem je pro naše tělo tak prospěšný. Že je správnou volbou pro dietní jídelníček jsme zmínili v úvodu. Dále je ale vhodný i v případě, kdy chceme podpořit naši krvetvorbu, nebo kdy chceme mít zdravé nehty, ale i vlasy nebo kůži. Dále umí náš organismus dokonale vyčistit, a to pro kombinaci vody a antioxidantů. Tím však pozitiva rozhodně nekončí, jelikož jeho konzumace dokáže zpevnit naše kosti, ale i zuby.

Meloun má ale pozitivní vliv také na náš nervový systém, a tak je vhodnou volbou ve chvíli, kdy na tom nejsme po psychické stránce nijak dobře.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.