Zdravý jídelníček: Brusinky a borůvky

Zdravý jídelníček: Brusinky a borůvky

Ovoce je nedílnou součástí našich jídelníčků. Nejenom, že přináší jisté zpestření v rámci našich stravovacích návyků, ale samozřejmě přináší také možnosti, jak našemu tělu výrazně prospět. A to v oblasti zdravého životního stylu, ale třeba také hubnutí. Ideálním příkladem mohou být brusinky a borůvky.

Ty dnes nemusíme nutně jenom kupovat, jelikož je možné je také nasbírat v lese. Máme-li své tajné místo, bez problémů nasbíráme za pár chvil i několik litrů. Pojďme se podívat na to, v čem nám mohou pomoci.

Široká škála vitamínů a antioxidantů

To hlavní, co brusinky a borůvky obsahují, jsou antioxidanty. Díky nim můžete perfektně zbavit tělo všech volných radikálů, ale třeba i toxinů, nebo těžkých kovů.

Navíc brusinky samotné jsou velmi prospěšné i naší močové soustavě, kdy dokážou léčit i různé záněty a samozřejmě také působí preventivně. Mimo antioxidantů obsahují také vitamíny, což je důvod, proč by je měl obsahovat každý zdraví jídelníček.

Mezi ty hlavní patří určitě vitamin C, která tak přispívá k celkově lepší obranyschopnosti našeho těla.

Za zmínku ale stojí i pozitiva spojená s vlastnostmi, které nám umožní lépe zvládat infekce různého druhu.

Navíc obsahuje toto ovoce širokou škálu minerálu, a brusinky samotné také mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9. I ty jsou spojeny se správným životním stylem a samozřejmě i s tím, že by je měl obsahovat dietní jídelníček. V tomto směru jsou prospěšné i našemu trávení, jelikož lépe dokážeme využít všechny živiny z potravy.

Nejenom plody je možné konzumovat

Co je na tomto ovoci také nesmírně zajímavé, to je i to, že jsou to nejenom plody, které je možné konzumovat. Ty samozřejmě můžeme jíst jak syrové, tak i sušené, popřípadě nakládané. Vhodné jsou ale samotné lístky, které jsou dobrou volbou na přípravu různých čajů a bylinných odvarů, jelikož i ty obsahují ony látky prospěšné právě pro zdraví našeho těla.

Móda pro plnoštíhlé

TOM TAILOR Tričko žlutá

469 

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko námořnická modř

309 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko černá / mix barev

329 

Móda pro plnoštíhlé

Tommy Jeans Tričko černá

1 279 

Móda pro plnoštíhlé

River Island Tričko bílá

459 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.