Zdravý jídelníček: Mango

Zdravý jídelníček: Mango

Známé tropické ovoce, které bylo před několika lety poměrně neznámé, ale dnes už je samozřejmou součástí našich obchodů. Pokud je na tomto ovoci něco zajímavé, tak určitě i fakt, že mango má dnes více než 1 000 různých odrůd, což určitě celkově přispívá k jeho oblíbenosti. A to hlavně v Asii, odkud také pochází.

Samozřejmě jeho vzhled je jasný, jelikož plody mají nejčastěji hruškovitý tvar a pevnější slupku. Zajímavé jsou hlavně různé barevné kombinace, jelikož mango může být jak načervenalé, tak i zelené, stejně jako může mít nádech do barvy oranžové. To vše se týká hlavně jeho odrůd. Každopádně ať už zvolíte jakoukoliv u nás prodávanou, neuděláte chybu, pokud bude toto ovoce obsahovat váš zdravý jídelníček. V tomto směru totiž má dané ovoce co nabídnout.

Co vše mango obsahuje?

Pojďme se podívat konkrétně na to, v čem může být toto ovoce vlastně přínosné. V první řadě to jsou určitě vitaminy, kdy nejvýznamnějším zastupitelem v tomto směru je jak vitamin A, tak je to také vitamin C.

To ale určitě není to jediné, jelikož stejně tak obsahují také velmi důležitý beta-karoten, nebo neméně důležitý draslík. Pokud plánujete nechat si sestavit dietní jídelníček, určitě budete s mangem také spokojeni.

Obsahuje totiž vlákninu, která zlepšuje trávení a navozuje pocit sytosti, stejně jako obsahuje také velmi malé množství tuku.

V čem je pro naše tělo prospěšné?

Jak jsme již lehce nastínili, může to být obranyschopnost našeho organismu, stejně jako to může být třeba prevence proti infekcím, nebo dalším jiným nemocem. Stejně tak je vhodným ovocem i při hubnutí a v případě, kdy chceme žít opravdu zdravě a bezproblémově. Dalším pozitivem je to, že dobře působí na naši nervovou soustavu, a tak nás dokáže velmi dobře uklidňovat při celé řadě situací. Působí ale i na to, abychom měli zdravou kůži, stejně jako naše vlasy. Zmíněný beta-karoten je poté ideální pro naše oči a potížím se zrakem.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.