Zdravá dieta: ovoce, zelenina, bílé maso, těstoviny atd.

Zdravá dieta: ovoce, zelenina, bílé maso, těstoviny atd.

Ne všechny diety, na které narazíme, jsou nutně správné a ne všech nám pomohou ke skutečně efektivnímu a dlouhodobému zhubnutí. Základem totiž je to, aby dieta byla skutečně zdravá a správná. Jedním z dobrých příkladů v tomto směru může být zdravý jídelníček sestavený odborníkem.

Právě ten zohledňuje naši aktuální váhu, naše současné potřeby, náš denní režim, nebo případné zdravotní problémy. Správné skladba potravin a dobré rozložení během dne vede k tomu, že kila skutečně mizí. A to přirozenou cestou, která zaručuje i to, že se nedostaví nepříjemný jo-jo efekt a my tak hubneme trvale.

Co by měl jídelníček obsahovat?

Již mnoho lidí se přesvědčilo o tom, že různé krátkodobé dietní programy založené na stejné stravě a rychlém úbytku nejsou to pravé.

Základem zdravé diety by měl být jídelníček hlavně pestrý.

Chybět by tak neměl samotný základ, a to ovoce a zelenina pro obsah vitamínů a dalších prospěšných látek. Dále má dietní jídelníček mít i dostatek bílkovin, třeba z vajec, nebo nízkotučných mléčných výrobků či bílého masa. Bílkoviny jsou totiž nezbytné pro růst svalů. Výživu našemu svalstvu ale dodávají také sacharidy, čerpané třeba z těstovin, rýže nebo brambor.

Zapomínat bychom potom neměli na vlákninu z celozrnných produktů, nebo zdravé tuky třeba z mořských, ale i sladkovodních ryb.

Nezapomínejme ani na pohyb

Chceme-li, abychom hubli a zároveň se dostali do dobré kondice, je nezbytností také pohyb. Díky němu totiž zrychlíme náš metabolismus a tím spalujeme tuky rychleji. Totéž ale umí i některé prášky na zrychlení metabolismu a podporu hubnutí. Zůstaneme-li u nich, tak existuje i další kategorie, která zase omezuje chutě na jídlo. I to může být dobrý pomocník při dietě, jelikož tak nemáme potřebu jíst sladká, tučná a další nezdravá jídla, po kterých bychom jenom přibírali. Ta jsou totiž v rámci zdravých diet kompletně zakázána.

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko jedle

389 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

389 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

289 

Móda pro plnoštíhlé

SELECTED FEMME Tričko bílá

459 

Móda pro plnoštíhlé

Cotton On Tričko bílá

509 

Móda pro plnoštíhlé

Noppies Tričko červená

929 

Móda pro plnoštíhlé

ESPRIT Tričko světle růžová

369 

Móda pro plnoštíhlé

GANT Tričko tmavě modrá

1 629 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.