Zdravý jídelníček: Hrušky

Zdravý jídelníček: Hrušky

Toto ovoce zná snad každý, a to proto, že je dostupné, stejně jako vyhledávaná, ale i pěstované po celém světě, tedy i u nás. Ovoce samozřejmě roste na stromech, které se nazývají hrušně. Jejich plody mají poměrně zajímavý tvar, ale ještě zajímavější chuť. Zajímavé je, že je tolik odrůd, že je můžeme sklízet po celý rok a vychutnávat si tak hlavně jejich zajímavou sladkou chuť, která se k nim přímo váže.

Samozřejmě ocenit můžeme i možnost poměrně jednoduchého a dlouhého skladování, díky čemuž si jejich chuti můžeme bez jakýchkoliv problémů užívat třeba i po celý rok, bez rizika jejich zkažení. Ideální, chceme-li dodržet zdravý jídelníček, plný tohoto ovoce.

Co hrušky obsahují?

A že jsou zdravé, to dokazuje i obsah látek, které obsahují. Pokud něco dominuje, potom je to zcela určitě vitamin C, pro které jsou tak oblíbené.

Velmi vysoký je také obsah vitaminu B, který je také důležitý pro správné fungování našeho těla, hlavně potom metabolismu.

Zde musíme říci, že mnoho prospěšných látek se nachází hlavně ve slupce a těsně pod ní, a tak pokud je chceme využívat naplno, rozhodně je třeba jíst hrušku celou.

A to i ve chvíli, kdy držíme dietní jídelníček.

Toto ovoce má ve svých 100 gramech pouze okolo 50 kcal, a tak se k hubnutí rozhodně může hodit.

Kdy hrušky konzumovat?

Rozhodně jsou ideální ve chvíli, kdy chceme výrazně posílit náš metabolismus. A to ať už za účelem lepšího fungování našeho těla, tak i za účelem hubnutí. Stejně tak bychom je měli konzumovat ve chvíli, kdy potřebujeme lepší odolnost, jelikož tu dodá vitamin C. Samotné slupky jsou poté velmi dobré na zlepšení fungování střev našeho těla. Jako řada dalšího ovoce, i hrušky jsou dobrými antioxidanty, které mohou pročistit naše tělo od všeho nežádoucího. Jsou zkrátka skvělou volbou, která nejenom dobře chutná, ale i prospívá.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.