Rychlé a efektivní řešení kožních problémů

Rychlé a efektivní řešení kožních problémů

S kožními problémy se v dnešní době potýká každý čtvrtý člověk. Problémy můžou být buď dědičné, nebo způsobené například nezdravým životním stylem a také slunečním zářením. Příčin může být opravdu mnoho. V tomto článku se zaměřím na problémy s pletí, se kterými jsem se potýkala. Nemoc respektive onemocnění se jmenuje Seboroická dermatitida.

Jedná se v podstatě o kožní onemocnění postihující pokožku v místech se zvýšenou funkcí mazových žláz. Postihuje především obličej, pokožku hlavy a také trup. Poznáte ji podle začervenalých míst pokrytých bílými šupinkami.

Mně se toto onemocnění projevovalo začervenáním kůže okolo nosu a dobře viditelném místě. Na léčení jsem vyzkoušela mnoho přípravků. Například Nizoralových krém, konopné masti, různé Indulony a také speciální krémy na Seboroickou dermatitidu.

Nejdříve mi zabíral Nizoralový krém (předepsala mi jej doktorka na kožním), který asi před 1-2 lety se musel přestat prodávat, a tak jsem musela najít něco jiného. Vyzkoušela jsem modrou Indulonu, která mi ze začátku pomáhala a pak přestala účinkovat. Poté jsem vyzkoušela speciální krémy na seboroickou dermatitidu (myslím od Bioderma), ale bez účinku. Později jsem dala na doporučení kamarádky a začala si pleť čistit Jarischovým roztokem a mazat Holtovým krémem (mastí) a výsledek byl naprosto vynikající.

Litr Jarischového roztoku stojí v lékárně asi 100 Kč a Holtům krém (mast) koupíte asi za 40 Kč. Oba tyto přípravky pořídíte asi za 140 Kč a vydrží vám při každodenním čištění a mazání zhruba 2 měsíce.

Na seboroickou dermatitidu dle mého názoru není „vynalezena“ konkrétní mast, protože i různí lékaři ji léčí různě. A mnohým se ji vyléčit vůbec nepovede.

Někomu zabírají Indulony, někomu krémy přímo určené na tento typ dermatitidy a mně nejvíce (a hlavně dlouhodobě) pomohla kombinace Jarischového roztoku a Holtova krému.

Autor: Barbora

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.