Pitný režim je pro hubnutí velmi důležitý

Pitný režim je pro hubnutí velmi důležitý

Někdy se říká, že hlad je převlečená žízeň. A i když to zní směšně, někdy tomu tak bývá, a to hlavně při držení různých diet a snaze o shazování nadbytečných kil. Tehdy je třeba dodržovat správný pitný režim. A váha pak půjde dolů mnohem rychleji.

Možná přemýšlíte, jak nejrychleji zhubnout a hledáte si nejrůznější diety. Jenže jejich účinek bývá často krátkodobý, protože vzápětí přichází nepříjemný jo-jo efekt a další nárůst váhy. K tomu, abyste hubli efektivně, zdravě a poměrně rychle ale napomáhá správné pití. A to hned z několika důvodů.

Vyplavování škodlivin

Pít by se mělo pravidelně, a to okolo tří litrů denně.

Při hubnutí, kdy se člověk hýbe a sportuje, se totiž potí a tělo potřebuje doplňovat tekutiny.

Kromě toho jsou potem a dalším vylučováním z těla vyplavovány i škodlivé látky, které se v něm jinak usazují.

Nemluvě o tom, že když se při dietě méně jí, tak je i méně tekutin přijímáno v jídle. A pokud člověk dostatečně nepije, může dojít k dehydrataci organismu, motá se hlava a je vám mdlo.

Při dlouhodobějším stavu potom mohou přijít i zdravotní potíže. Když ale budete mít dostatek tekutin a třeba si ještě necháte připravit správný jídelníček výživovým poradcem, shazování vám půjde jedna radost.

Vynechte kávu

Stejně jako se při dietě nevyplácí jíst tučné maso a smažené věci, ale měli byste se stravovat zdravě, mělo by se i pít zdravě. Což znamená vynechat nápoje s kofeinem, přeslazené limonády, ale třeba i džusy. Nejlepší je čistá voda z kohoutku, kterou občas můžete proložit minerálkou, která doplní minerály ve vašem těle. A kdo chce proces hubnutí ještě víc podpořit, musí si koupit prášky na urychlení metabolismu a spalování tuků. Vyberte si kvalitní a správné, které podpoří metabolismus a pomohou spalovat tuky. Když se to vše zkombinuje, nemůže se váš cíl nepovést.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.