Nejčastější chyby při hubnutí

Nejčastější chyby při hubnutí

Hubnutí je činnost, která dříve nebo později čeká každého, kdo není spokojený se svou postavou, ale zároveň se rozhodl s ní něco udělat. A pokud jste ve stejné situaci i vy, je dobré vědět, jak se vyvarovat chyb jak ve stravování, tak i ve sportování. Pojďme se tedy podívat na nejčastější chyby těch, kteří hledají možnosti, jak zhubnout, ale bohužel využívají těch špatných, a samozřejmě také neefektivních metod.

Ty mohou být navíc i kontraproduktivní.

Čím méně sním, tím více zhubnu

Toto je jedna z velmi častých mýlek, které se v oblasti hubnutí vyskytují, a tedy i jedna z nejčastějších chyb, které mohou nastat.

Pokud tělo nemá potravu, tak sice spaluje tuky a využívá jejich energii, ale jakmile jakoukoliv dostane, ihned začne s jejím ukládáním.

A takto se celá situace opakuje.

Horší může být v případech, kdy jsou využívány i prášky na podporu hubnutí.

Ty jsou dobrým pomocníkem, pokud chceme omezit chutě nebo zrychlit metabolismus, ale špatným, pokud chceme opravdu hladovět.

Budu trávit dlouhé hodiny v posilovně

Ačkoliv je fyzická aktivita správná, zrovna posilovna není z hlediska hubnutí dobrá volba – tedy pokud nevyužíváme rotopedy, steppery, nebo běžecké trenažéry (pásy). Když totiž pouze posilujeme, namáháme konkrétní svaly, a tak ve svém principu nespálíme tolik tuků, jako bychom běhali, plavali, nebo cvičili aerobic a Zumbu. Zde totiž zapojíme celé tělo, a tak čím více svalů pracuje, tím to jde lépe. K tomu všemu je důležitá pravidelnost, jelikož jenom ta je cesta, jak nejrychleji zhubnout. I zde si bohužel mnoho lidí myslí, že stačí jeden intenzivní den. Velká chyba.

Zázračné diety na internetu

Další chybou je spoléhat na stále nové a nové zázraky celebrit. Berte na vědomí, že možná pomohou v pár kilogramech, ale v cestě k dokonalé postavě jsou neúčinné. Ostatně pokud by fungovaly, proč by se objevovali stále nové a nové? Jediné, co totiž dokáže fungovat, je jídelníček založený na pestré zdravé stravě, rozložené do několika časových úseků během celého dne.

Móda pro plnoštíhlé

Superdry Top černá

539 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.