Jóga cvičení doma

Jóga cvičení doma

Cvičit doma můžeme různými možnostmi. Někdo dává přednost hrazdě a činkám, jiný se zase rozhodně pro možnost mnohem příjemnější a jednodušší. K té samozřejmě stačí jenom podložka. Co konkrétně máme na mysli? Je to jóga cvičení doma. Podívejme se společně na to, jaké jsou vlastně možnosti.

V první řadě je třeba si připravit správné prostředí. Je třeba mít dostatek prostoru, stejně jako je třeba se převléknout do správného oblečení. V běžném domácím zásadně necvičíme, jelikož je třeba mít speciální, především pohodlné. Následně je třeba také několik pomůcek. Kromě zmíněné podložky to může být také přikrývka, popruh, ale i vloček, který se při některých pozicích hodí.

Jak začít?

Ať už jste pokročilí nebo začátečníci, je dobré vědět, že jóga cvičení doma je poměrně jednoduchý postup, jak své tělo nejenom protáhnout, ale jak zlepšit kvalitu života. Dobré je mít dostatek času, a to alespoň 1,5 hodiny. Později ale pochopíte, že může stačit třeba jenom čtvrthodina. Zkrátka vždy záleží na vašem přístupu a na tom, aby dané cvičení bylo co možná nejefektivnější. V tomto ohledu platí také to, že jóga cvičení doma je mnohem příjemnější, než v konkrétním studiu. A to i proto, že si lépe uvědomíme naše vnitřní dění a nejsme tak rušení jakýmikoliv okolními elementy. I to je velmi důležité pro každého, kdo chce začít a kdo potřebuje vytvořit podmínky, které budou ty správné.

Jaký by měl být postup cvičení?

Zatímco ve studiu nás obvykle vede instruktor, jóga cvičení doma je poněkud jiné. Zde je vše v našich rukách a tak si můžeme zvolit individuální postupy, kterými se konkrétně vydáme. V daném ohledu můžeme využít i kalendář, kam si poznamenáme termín nejbližšího setkání, stejně jako si zde poznamenáme i čas, kdy budeme cvičit. Důležití je také plán a tak bychom si měli naplánovat, jaké ásany nebo jaké typy pozic budeme procvičovat. Začínáme primárně těmi, které jsou pro nás známé a které jsou pro nás také oblíbené. Určitě je nutné mít také určitý rytmus, který bude souviset s pravidelným začátkem a koncem. A co je také důležité? Rozhodně závěrečný úklon – vyjádření úcty.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.