Jakými běžně dostupnými potravinami detoxikovat organismus? Čtěte.

Jakými běžně dostupnými potravinami detoxikovat organismus? Čtěte.

Detoxikovat, nebo takzvaně vyčistit náš organismus je jistě velmi dobrým krokem před dietou, nebo i k tomu, abychom se cítili lépe a aby naše tělo také mnohem lépe fungovalo. A tak pokud plánujete dietní jídelníček, nebo s vaším tělem není něco v pořádku, vyčistěte ho a zbavte ho toxinů, těžkých kovů nebo volných radikálů. Díky tomu tak rázem zjistíte, že budete mít více energii, i příjemnější náladu.

Ovoce a zelenina je základ

To nejdůležitější, co vám detoxikaci pomůže, je jistě ovoce a zelenina.

Tu můžete pro dosažení nejlepšího efektu co nejvíce kombinovat. Díky tomu tak z těla během několika dní odplavíte vše, co v něm nemá co dělat.

Jídelníček, který je právě na detoxikaci zaměřený je poté ten, který obsahuje citrusové plody, borůvky, jahody, ale stejně tak třeba okurku, petržel či kořenovou zeleninu.

To vše proto, aby vaše tělo dostalo větší dávky vitamínů a minerálů, dokázalo tak odstranit vše, co do něho nepatří.

Čerstvost hraje hlavní roli

Důležité je věnovat se tomu, aby dané ovoce bylo kvalitní a čerstvé. Jedině tak nám skutečně pomůže, protože bude obsahovat vše, co obsahovat má. Dále je určitě třeba dbát i na to, aby bylo ve skutečné bio kvalitě. Například jablka rostoucí od silnice sice odstraní z našeho těla těžké kovy, ale další do něho zase přinesou.

Saláty, ale i koktejly

A jak konzumovat, pokud chcete detoxikovat co nejlépe? Samozřejmě v syrovém stavu. Nabízejí se tak různé ovocné a zeleninové koktejly, ale stejně nejsou problém ani saláty, či pokud si daný kousek vezmete a s chutí se do něho zakousnete. Díky nim budete pročištění a také zhubnete.

Dobrou chuť.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.