Jak jíst při dietě? Pravidelnost je základ.

Jak jíst při dietě? Pravidelnost je základ.

Dieta je určitě cestou k tomu, jak můžeme docílit naší ideální váhy. Rozhodně ale není dieta, jako dieta. Pojďme se tedy podívat na to, jaká strava by měla být ta správná a která nám může skutečně pomoci v cestě za dokonalou postavou, a jak by měl vypadat správný dietní jídelníček. Na úvod je třeba samozřejmě dodat, že musíme vynechat z našeho jídelníčku všechno nezdravé, a to například tučná a velmi sladká jídla, ale také smažené brambůrky, chipsy a jiné pochutiny.

To vše našemu organismu škodí.

Ovoce a zelenina je základ

Tím nejdůležitějším, na co bychom neměli zapomenout, je ovoce a zelenina.

Dnes je ovoce a zelenina nezbytnou součástí jídelníčku.

Důvody jsou jasné, a to takové, že ovoce a zelenina obsahuje celou řadu vitamínů a dalších prospěšných látek.

Dodáme tak tělu vše potřebné pro jeho fungování, a zároveň se zaměříme na to, aby bylo vyčištěno od škodlivin.

Zelenina je navíc ideální v tom, že má minimum kalorií.

Bílkoviny a sacharidy

Také jedna z nezbytných součástí. Pokud totiž chceme zrychlovat náš metabolismus i sportem, je jasné, že chceme vyrýsovat své svaly. A právě bílkoviny jsou pro jejich růst to nejdůležitější. Sacharidy nám poté dají potřebnou energii, abychom daný výkon bez jakýchkoliv větších problémů zvládli. I na to je dobré myslet. Hlavní volba by tak měla padat na nízkotučné mléčné výrobky, bílé maso, ale také celozrnné těstoviny a celozrnné pečivo.

Pravidelnost je základ

I když se budeme držet těchto pouček, vše můžeme zhatit nesprávným stravováním jako takovým. Dnes je totiž doporučováno rozdělit své jídlo do pěti až šesti porcí denně. Díky tomu nebudeme trpět nepříjemnými pocity hladu a zároveň bude mít naše tělo vše potřebné po celý den – a to z hlediska konkrétních živin.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.