Jak zhubnout a nepřibrat

Jak zhubnout a nepřibrat

Otázka, která trápí snad každého, kdo již vyzkoušel desítky diet. Právě ti, co jich mnoho vyzkoušeli, totiž vyzkoušeli ty špatné, po kterých je jo-jo efekt, tedy následné přibírání, doslova samozřejmostí. Tou správnou cestou totiž není drastické hladovění, ale naopak jídelníček na hubnutí, který je založený na pravidelné a pestré stravě.

Díky němu totiž nezhubneme tím, že nejíme, ale tím, že tělo změní metabolismus, přestane ukládat tuky, a ty současné se s trochou sportovních aktivit velmi snadno spálí.

Jak na to?

Tím prvním krokem by tedy mělo být hlavně změnit životosprávu, vyloučit nezdravá a tučná jídla, a začít zcela novým režimem.

Jeho základem by měl být hlavně onen kvalitně sestavený jídelníček.

Ten sice nenabídne možnost jak nejrychleji zhubnout, ale nabídne možnost jak zhubnout trvale.

Jíst bychom tak měli pětkrát až šestkrát denně, a to v menších porcích.

Tak budeme neustále najedení, a nebudeme pociťovat nepříjemný hlad, který může být prvním problémem toho, že něco děláme špatně.

Není to jenom dieta, ale životní styl

V tomto ohledu je třeba počítat s tím, že daný jídelníček není dietou, ale životním stylem, který bychom měli dodržovat pravidelně. Po dokončení tohoto cyklu sice můžeme začít s volnějším režimem, ale neznamená to, že se budeme moci opět přejídat a jíst tučná jídla. Samozřejmě jednou za čas si je dopřát není problémem, ale základem by měla být hlavně ona pestrost a zdravé potraviny. A to je ona cesta, jak zhubnout, a jak si váhu skutečně udržet. A říkají to sami odborníci. Vše je totiž v jídle. A pokud přece jenom budete po skončení jídelníčku hřešit trochu více, nebojte se a přidejte více sportu. To co přijmete navíc, tak rázem zase spálíte. Možnou alternativou mohou být ale i prášky na hubnutí, a to jak ty, které urychlí metabolismus a zlepší spalování tuků.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.